Különös eset

Különös eset

The Ox-Bow Incident
Videók

Nevada, 1885: A kocsma vendégei megtudják, hogy Kinkaid farmert egy rajtaütés során megölték. A seriff távollétében a jelenlévõ férfiak maguk akarnak törvényességet gyakorolni. A tettest hamarosan azon három idegenben vélik felfedezni, akik Kinkaid marháit elvitték.… Több

Forgatókönyvíró: Lamar Trotti
Premier: 1943.05.08.
Jane Darwell

2017.11.20 Deku

Nem hittem volna, hogy ennyire rendben lesz a történet és a karakterek is de ez oda tette. A története egy az egyben remek és elképesztő. A világ amit elénk vetít az letaglózó és azonnal imádtam az egészet.

2015.12.31 batukán

Nagyon mélyen nem tudok írni erről a filmről, hisz egy végtelenségig leegyszerűsített történetről van szó. A feszültségkeltésre viszont ötöst kell adjak.

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Henry Fonda szerepét eredetileg Gary Coopernek ajánlották fel, aki visszautasította azt. Szerző: rbernadett

Eleddig ez az egyetlen film, ami úgy kapott jelölést a Legjobb film kategóriában az Oscar-díj történelmében, hogy egyik másik kategóriában sem jelölték. Szerző: rbernadett

Henry Fonda mindig is ezt tartotta az egyik kedvenc filmjének. Szerző: rbernadett