La Bamba

A mexikói bevándorlók gyermeke, Ricardo Valenzuela gyümölcsöt szed a kaliforniai San Joaquin-völgyben. A tizenhét éves srác arról álmodik, hogy híres rockénekes lesz belőle. A családja minden segítséget megad neki ehhez. A fiú Ritchie Valens néven lesz ismert, karrierje az ötvenes évek második felében kezd felívelni. A La Bamba és a Donna című dalával meghódítja a slágerlistákat, a legnagyobb sztárok közé emelkedik. Pályája tragikus véget ért, 1959-ben repülőgép-katasztrófa áldozata lesz a barátjával és zenésztársával, Buddy Hollyval.

Rendező: Luis Valdez
Író: Luis Valdez
Premier: 1987.05.01.
Lou Diamond Phillips
Lou Diamond Phillips

2020.01.21 TeeRPaaK

tudom hogy egy közepes film de számomra akkor is van benne valami amiért jobbra értékelem

2019.05.19 Yosihiro

La Bamba

Remek zenei film azt hiszem egy olyan szemszögböl nyerünk bepillantást a rock and roll világába ami egyedi. A film drámai hangvételü és egyben romantikus is. nekem olyan érzésem volt a film alatt bár már többször is láttam, hogy a repülögép szerencsétlenség nem volt véletlen és akkor ezzel mindent elmondtam. A filmben remekül idézik fel a kor hangulatát a zene, kocsi hangulat ami igazán megfoghatja az embert. A filmben L.F Philips aki szereplésével kiemelkedöt alakít és ezt a film és a föhösre való tekinttel mindenképp megérdemli a film. A történet egyedi és életböl merített. Egyes szakaszaiban remekül ötvözik a valóságot és a forgatókönyvet. Összeségében szerintem egy kiemelkedö filmröl van szó ami kaphatott volna egy remek elismerést. A képi vágások és rendezés szerintem tökéletes. A hangról nem is írok hiszen maga a film a "hang". Egy oscart megadtam volna nekik ezért de ném ülök ama bizonyos székben.... Remek kikapcsolódás és zenei élmény mindenki számára csak ajánlani tudom. Ezt látni kell ! Üdv Yosi

2015.11.01 Niki18

Kiskoromban láttam először és már akkor tetszett, de akkor még nem értettem és nem is éreztem át a filmet. Én személy szerint nagyon imádom és meg is van DVD-n. Imádom Ritchie zenéit. Tökéletes film

Rosanna DeSoto mindössze 12 évvel idősebb, mint a fiait játszó Lou Diamond Phillips és Esai Morales.Szerző: rbernadett

Az 1957-ben történt repülőgép szerencsétlenség középiskolája fölött történt. Egy DC-7 és egy F-89 jet típusú gép ütközött össze a San Fernando völgy fölött, aminek következményeként a DC-7-es maradványai a Pacoima Junior High School játszóterére zuhantak. Valens aznap nem volt az iskolában, mert a nagyapja temetésén vett részt. A teljes legénység és számos, az iskola udvaron játszó gyermek meghalt és további 74 gyermek megsérült. Ez volt az a repülőgép-baleset, ami miatt Valens félt a repüléstől. Szerző: rbernadett

családját annyira megérintette Lou Diamond Phillips alakítása, hogy a jelenetnél, amikor fel kell szállnia a gépre, könyörögtek neki, hogy ne tegye, mert féltették, hogy meg fog halni. Szerző: rbernadett

Lou Diamond Phillips a Behind the Music: The Day the Music Died (1999) VH1 által készített dokumentumfilmben elmesélte, hogy nővére ott volt annak a pénzfeldobós jelenetnek a forgatásán, amikor Ritchie megnyerte (vagy inkább elvesztette) a lehetőséget, hogy a repülővel utazhasson Buddy Hollyval és The Big Bopperrel. A jelenet forgatása közben Ritchie nővére zokogni kezdett és amikor Phillips megpróbálta megvigasztalni őt, a lány átölte és azt kérdezte sírva: "Miért Ritchie? Miért szálltál fel arra a gépre?". Szerző: rbernadett