Mennyit ér egy ember?

Mennyit ér egy ember?

La loi du marché

Thierry 51 éves. 20 hónapnyi munkanélküliség után végre sikerül állást találnia - biztonsági őr lesz egy áruházban. Mindent megtesz annak érdekében, hogy teljesítse munkaköre elvárásait, ám feladatai elvégzésekor komoly erkölcsi dilemmákba ütközik. Vajon valóban mindent alá kell rendelnie a… Több

Forgatókönyvíró: Stéphane Brizé, Olivier Gorce
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2016.02.25.

2018.03.11 Berto49

Hozzávetőlegesen két azonos témájú film az „Én, Daniel Blake” és a „Mennyit ér az ember?” Az előbbi igazán kitűnő játékfilm, az utóbbi számomra inkább dokumentumfilmnek tűnt. Abban a kategóriában valós, meglévő akut társadalmi jelenségekkel foglalkoz... Több

2016.03.04 tomvétsz

Őszintén be kell vallanom, hogy Stéphane Brizé rendező neve eddig nem sokat mondott nekem, de ez után a film után egész biztosan meg fogom nézni a korábbi munkáit is. Egész különleges rendezői nyelve van, amihez nem sok hasonlót láttam még. Az európai filmek kedvelőinek szerintem ideális választás lesz.

2017.10.13 azurou

Akkor összegezzünk: alacsony költségvetés, kevés, de jó színész, egyszerű operatőri munka de egy nagyszerű film és történetmesélés. Ezzel mindent elmondtam!

2016.03.13 Denisqoo

Számomra a párbeszédek emelkedtek ki különösen, de nagyon erős helyzeteket is sikerült beleírni a filmbe. A színészek pedig tökéletesen kihasználják a szituációkban rejlő lehetőségeket. Nem véletlen a férfi főszereplő díja Cannesból.

Értékelés: 8.5/10
(2016. 03. 01.)
Szeresd a nagy kisembert!
Ha nem is pont rólad, de nézd meg magadnak a metrón azt a fáradt férfit: lehet, hogy róla szól a Mennyit ér egy ember? Róla és neki játszik a szerepért Cannes-ban teljes joggal díjazott Vincent Lindon. Több

(2016. 02. 26.)
Emberarcú kapitalizmus
Az álláskeresés még egy fiatalnak sem könnyű, nemhogy egy középkorú férfinak. Feleslegesen elvégzett darukezelői tanfolyam, állásinterjú Skype-on, lerobbant autó, hősünk mégsem adja fel. Szerethető, emberközeli mozi Vincent Lindon nagyszerű alakításával. 9/10 Több

(2016. 02. 24.)
A kevesebb néha több – jut eszembe Stéphane Brizé új filmje kapcsán. A Mennyit ér egy ember? című dráma ugyanis úgy tud bivalyerős lenni, hogy a lehető legegyszerűbb módon mesél el egy hamisítatlanul humánus történetet. 90/100 Több

(2016. 02. 25.)
A nagyszerű film nem működne Vincent fáradt tekintete nélkül. A színész nem véletlenül kapta meg Cannes-ban a legjobb férfi szereplőnek járó díjat. 9/10 Több
Eufória
Doktor Murphy