Játsz egy Opta LED projektorért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Őrült boldogság

(La pazza gioia)
Őrült boldogság

Tartalom

Donatella és Beatrice egy elmegyógyintézetben vannak Toszkánában. Életük története nagyon sok tekintetben eltér, de mégis közel kerülnek egymáshoz, ugyanis alkalmuk adódik olajra lépni a gyászos intézetből. A kaland, amibe belefognak örökre megváltoztatja az életüket. Együtt sikerül újra felfedezniük a tökéletlenségből fakadó szépséget.
(Pajor Sándor)

2017. 01. 06. 20:07

Ez film nagyon megrázó, és egyben fantasztikus élmény volt. A filmben többször is előfordult, hogy azzal vádolják a két főszereplőt, hogy őrültek, és erre mindig egy fantasztikus válasz érkezik, miszerint egyes vélemények szerint valóban azok. Ahogyan fokozatosan megismerjük a két szereplőt, főleg Donatella esetében vagyunk kénytelenek mérlegelni, hogy vajon tényleg egy őrült emberről van szó, vagy csak egy sérült személyről, aki nem kapott megfelelő segítséget.
A történet nagyon átgondolt, kitűnően dolgozik a helyszínekkel és a színekkel. Kontrasztokon keresztül mutat be két végletet. A tényleg segíteni akaró embereket, és azokat, akik jobban örülnének, ha a sérült emberek egyszerűen eltűnnének, vagy végeznének magukkal. A helyszíneken is ezeket a szélsőséges eseteket figyelhetjük meg. Az egyik legvarázslatosabb eleme a filmnek az, hogy úgy tud kemény tényekkel, szomorú eseményekkel szembesíteni bennünket, hogy közben nem érezzük azt hogy ránk akarná erőszakolni a saját igazságát.
A két főszereplő fantasztikusat alkotott, le a kalappal előttük! Remélem még sok hasonló gyöngyszem kerül ki a rendező kezei közül, és hogy még sok filmben láthatjuk a két főszereplőt, Valeria Bruni Tedeschit és Micaela Ramazzottit.

2016. 09. 26. 19:48

Korunk lelki nyavalyái sajnos elég kemény dió, nem lehetett könnyű ebből emészthető és nem túl sarkított filmet csinálni. Nekem nagyon tetszett ez az egész, a színészek jól kitalált karaktereket elevenítettek meg nagyszerű tehetséggel.

2016. 08. 07. 13:35

Nagyon jó film volt. Egyszerűen imádtam a két főszereplőt. A történet átgondolt, és valójában nagyon meglepő. A rendezőnek jó érzéke van ahhoz, hogy érzelmeket, és nehéz sorsokat ábrázoljon. A film hangulata nagyon egyedi.

Paolo Virzì
Micaela Ramazzotti

A rottentomatoes.com- on 100%- os értékelést kapott a film a kritikusoktól.

(BéBé)

A filmet 2015.05.18- án kezdték forgatni és 8 hetet vett igénybe a jelenetek felvétele.

(BéBé)

A filmet Toskánában és Rómában forgatták.

VOX.hu - Őrült boldogság
Ha ez a film Hollywoodban készült volna, már lenne legalább egy Oscar-jelöltünk a színésznők között. 70/100
Smoking Barrels: Őrült boldogság
Az Őrült boldogság tehát bizonyos tekintetben egy fájdalmasan őszinte, emberi film, amit azonban a harsány, átgondolatlan máz egy émelyítő, idegesítő káosszá változtat. A produkciónak minden percével meg kell küzdenie azért, hogy érett drámából ne fejlődjön vissza egy bugyuta, gyerekes vígjátékká. És bárcsak azt írhatnám, hogy sikert ér ebben a küzdelemben...
6,5/10