Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Őrült boldogság

(La pazza gioia)
Őrült boldogság

Tartalom

Donatella és Beatrice egy elmegyógyintézetben vannak Toszkánában. Életük története nagyon sok tekintetben eltér, de mégis közel kerülnek egymáshoz, ugyanis alkalmuk adódik olajra lépni a gyászos intézetből. A kaland, amibe belefognak örökre megváltoztatja az életüket. Együtt sikerül újra felfedezniük a tökéletlenségből fakadó szépséget.
(Pajor Sándor)

2016. 09. 26. 19:48

Korunk lelki nyavalyái sajnos elég kemény dió, nem lehetett könnyű ebből emészthető és nem túl sarkított filmet csinálni. Nekem nagyon tetszett ez az egész, a színészek jól kitalált karaktereket elevenítettek meg nagyszerű tehetséggel.

2016. 05. 22. 11:34

Nagyon jó film! Ajánlom minden őrültnek aki tudja ezt, és köszöni, JOOL VAN! és soha nem változtatna jelenlegi állapotán...:)

2016. 06. 20. 13:53

Fantasztikus film volt. A két főszereplő kimagasló. A vígjáték zsáner megjelölés teljesen megtévesztő. Hiszen egy nagyon kemény témát pedzeget, nem csak azt, hogy két elmegyógyintézetben ápolt személynek milyen kapcsolata lehet a külvilággal, hanem azt is, hogy a külvilágnak velük van- e bármi kapcsolata. Egyszerre egy roadmovie, dráma és vígjáték. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Paolo Virzì
Micaela Ramazzotti

A rottentomatoes.com- on 100%- os értékelést kapott a film a kritikusoktól.

(BéBé)

A filmet 2015.05.18- án kezdték forgatni és 8 hetet vett igénybe a jelenetek felvétele.

(BéBé)

A filmet Toskánában és Rómában forgatták.

VOX.hu - Őrült boldogság
Ha ez a film Hollywoodban készült volna, már lenne legalább egy Oscar-jelöltünk a színésznők között. 70/100
Smoking Barrels: Őrült boldogság
Az Őrült boldogság tehát bizonyos tekintetben egy fájdalmasan őszinte, emberi film, amit azonban a harsány, átgondolatlan máz egy émelyítő, idegesítő káosszá változtat. A produkciónak minden percével meg kell küzdenie azért, hogy érett drámából ne fejlődjön vissza egy bugyuta, gyerekes vígjátékká. És bárcsak azt írhatnám, hogy sikert ér ebben a küzdelemben...
6,5/10