Promise at Dawn

Promise at Dawn

La promesse de l'aube

Romain Gary, az elismert író élettörténetét ismerhetjük meg. Gyermekkorát Lengyelországban, egyetemi éveit Nizzában töltötte, majd részt vett a második világháborúban is.

(csd)

Rendező: Eric Barbier
Író: Romain Gary
Forgatókönyvíró: Eric Barbier, Marie Eynard
Ország: Franciaország, Belgium
Premier: 2016

2024.02.04 Ahoj poplacsek

legújabb vélemény a nap véleménye

5/10 – Szegény Romain

A film egy pszichiátriai esettanulmány, mely Romain Gary önéletírása alapján született. Konkrétan pszichológiai tanszékeken lehetne mutogatni, vetíteni. Az anya igen összetett és súlyos személyiségzavara (van minden, mint a búcsúban, narcisztikus, an... Teljes kritika

2018.07.23 Berto49

Az utóbbi hónapok legmaradandóbb olvasmányélménye volt számomra Romain Gary memoárkötete. Sajnos az alapján 2017-ben készített filmet csak hosszas kutakodás után tudtam megszerezni, de megérte. Ugyan nagy fába vágta a fejszéjét a rendező, Eric Barbie... Több

2016.07.18 justynaw

Hát, gyerekek engem nagyon megérintett ez a film, annyira tudtam rajta agyalni még órák múltán is, szerintem mindenképp látni kell kategóriába tud esni!

2016.01.05 daniel52

Nagyon kellemes hangulatú film, ami ráadásul remekül meg is van írva. Az alakítások egyszerűen fenomenálisak, nem tudtam betelni a karakterekkel. Csakis ajánlani tudom!

A film Romain Gary A virradat ígérete című önéletrajzi írása alapján készült. A film magyar címe szintén ez.Szerző: Dorkateo

Charlotte Gainsbourg 2018-ban a legjobb színésznő César-díját nyerte el a filmbéli alakításáért. Szerző: Berto49