Előttem az élet

Előttem az élet

La vie devant soi

Rosa mama megjárta Auschwitzet, régen prostituált volt. Ma már a többi utcalány gyermekére vigyáz. A gyerekek közül Momo a kedvence, az ifjú muzulmán fiú.

(HercegPeter)

Rendező: Moshé Mizrahi
Író: Romain Gary
Forgatókönyvíró: Moshé Mizrahi
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1980.07.03.

2023.12.31 pacific22

Szerintem egy kicsit sírni fogsz...

Ez a film szívbemarkoló. A fiú és Rosa mama kapcsolata. Egy nehéz kor és nehéz sorsok, csak egy közülük a kis Momo és Rosa asszony. Na és most is elképzelhető ez a helyzet, szerinted?

2018.02.19 Berto49

A könyv és a film is a Momo nevű 10/14 éves arab kisfiú története, és Rosa mamáé, a zsidó, koncentrációs tábort megjárt nőé, aki később a „seggével” kereste a kenyerét, majd amikor kiöregedett a szakmából, kurvagyerek menhelyet létesített. Simone Si... Több

1978-ban a filmet a Legjobb idegen nyelvű film Oscarjával díjazták. Simone Signoret részére is "járt volna" a szobor, de még csak a jelöltek közé sem sorolták. Őt két másik igen értékes díj vigasztalhatta; az Olasz Filmakadémia díja, a David di Donatello-díj, valamint a Francia Filmakadémia díja, a César.Szerző: Berto49

Hangoskönyvként Rudolf Péter zseniális előadásában rengeteg új élménnyel gazdagított.Szerző: Berto49

Az azonos című Émile Ajar könyv alapján készült film. Az írója, (ez is írói álnév! A litván születésű sokoldalú szerző valódi neve Roman Kacew volt) ezen az álnéven írta meg ezt a regényét, amelyet a legjelentősebb francia elismeréssel, a Goncourt-díjjal tüntettek ki. Az a megismételhetetlen eset történt, hogy a csak egyszer az életben adományozható díjat ugyanaz a személy kétszer kapta meg.Szerző: Berto49