Játssz egy Samsung Galaxy-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Lady Macbeth

(Lady Macbeth)
Lady Macbeth

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2

A vidéki Anglia, 1865. Az ifjú Katherine fuldoklik szerelem nélkül kötött házasságában, nála jóval korosabb, megkeseredett férje és annak rideg családja nyomása alatt. Amikor szenvedélyes viszonyt kezd férje birtokának egy szolgájával, olyan elementáris erő szabadul fel benne, hogy többé semmi nem állhat útjába. A Lady Macbeth egy gyönyörű, határozott és könyörtelen fiatal nő tragikus portréja, aki egy férfiak által dominált világban saját kezébe veszi a sorsát.
Nyikolaj Leszkov 1865-ben írt kisregénye, a Kisvárosi Lady Macbeth több adaptációt is megért már: Sosztakovics operát írt belőle, Andrzej Wajda megfilmesítette, a budapesti Katona József Színház pedig Fullajtár Andrea címszereplésével mutatta be 1998-ban. A színházi rendező William Oldroyd debütáló játékfilmje és a főszerepben látható ifjú tehetség, Florence Pugh számos díjat nyert el és a kritikusok elismerését is kivívta. (Magyarhangya)

2017. 09. 18. 02:40

Elég sok mindent belezsúfoltak a filmbe. Romantikát, testiséget és drámát egyaránt. Nem igazán találkoztam még hasonló történettel, szerintem remekül megvan írva. Én legalábbis élveztem végig.

2017. 08. 03. 11:45

Gyönyörű a képi világa, szóval ha másért nem is, de ezért érdemes nézni. Máskülönben nem egy sablonos történet, bár néhol nagyon is el tud menni fölösleges klisékbe. Ennek ellenére szerintem irtó jóra sikeredett a film.

2017. 06. 02. 05:25

Az egészről valahogy a precizitás jut róla eszembe. Szerintem nagyon kidolgozott a film minden szempontból. Az alakítások mondjuk nekem egy kicsit idegesítőek voltak, legalábbis nem nagyon jöttek be a karakterek. De ettől eltekintve engem nagyon le tudott kötni.

William Oldroyd
Florence Pugh

A film világpremierje 2016. szeptember 10-én volt a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon.

A filmet nagyon jól fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon 89 százalékon áll (2017. augusztus).