Holtak földje

Holtak földje

Land of the Dead

Dennis Hopper

A zombiapokalipszist követően a megmaradt túlélők erődszerű városokban húzzák meg magukat. A gazdagok luxus körülmények közt élnek, míg a Riley-hoz és csapatához hasonló, kevésbé szerencsés sorsú emberek a zombik uralta vidéket járják, hogy utánpótlást szerezzenek, és eladják azt a gazdagoknak.… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Kanada
Premier (HU): 2005.08.11. | HBO Max (2021.07.16.)
Több

2023.11.06 dailyfilmsan

Egy zombis horrortól nem az empátiát várja az ember. Itt mégis az empatikus nézőpontot fogta meg a készítő. Hát nem jött be ez a nézőpont. A színészi játék nagyon pengeélen táncolós, ugyanis a jó és a rossz majdnem egyenlő mértékben mutatkozik meg. A top 10 legrosszabb zombis filmben tuti benne van nálam.

2019.10.18 Kóborló

a nap véleménye

Mikor már a holtak is csak egy otthont keresnek

George A. Romero (1940–2017) neve nemcsak a horror műfajjal forrt össze, hanem az úgynevezett élőhalott, avagy zombis réteg horrorokkal is. Ami alapjaiban nézve nem is olyan meglepő, hisz a mester már 1968-ban, Az élőhalottak éjszakájával kikövezte a... Teljes kritika

Jaj, bocsi, kedves Romero, de nekem ez a mozi nagyon nem jött be. Silány ötletek és silány kivitelezés. A tűzijátékot bámuló zombik, akik okosodnak? Köszönöm, de erre nincs az agyam igazán ráállva. A színészi gárda is roppant gyenge és totálisan hiteltelen. Azért két csillag, mert csak Romero, és csak zombis film.

2018.08.12 erahurka

Ezúttal már a látvány is rendben van Romero korábbi filmjeihez képest, ráadásul most is kapunk mondanivalót, sok-sok zombit és élvezhető cselekményt, ám valahogy mégsem áll össze igazán. A zombik tanulékonysága nekem túlságosan a semmiből jött, a tör... Több

2021.03.29 elekm90

Nálam ez egy gyenge és meglehetősen buta zombifilm, az egy évvel korábbi Zack Snyder-féle Holtak hajnalához képest például jóval gyengébb. A borzalmas befejezése pedig tényleg feltette az i-re a pontot (az az eszmefuttatás, amit lefuttat Simon Baker, te jóóóóó ég).

A filmet megjelenésekor Ukrajnában betiltották.Szerző: Kóborló

A film főszereplője, Simon Baker két dolog miatt vállalta el a szerepet. Az egyik, hogy korábban soha nem szerepelt horrorfilmben, a másik pedig, hogy mindenképp szeretett volna egyszer együtt dolgozni a film rendezőjével, George A. Romeroval.Szerző: Kóborló

Egy interjúban George A. Romero, a rendező elárulta, hogy a filmben szereplő Dennis Hopper szivarjai, melyeket elszívott a felvételek alatt, többe kerültek, mint az egész 1968-as Az élőhalottak éjszakájának költségvetése.Szerző: Kóborló

Négy cím közül választották ki a Holtak földjét.Szerző: Kóborló

(2015. 05. 05.)
Érdekes megfigyelni azt a tendenciát, hogy az egykor klasszikusnak és megkerülhetetlennek tartott rendezők pályafutásuk végére mintha elfelejtenének rendezni - legalábbis közönségük szerint. Több

Értékelés: 6.5/10
(2018. 12. 18.)
Land of the Dead (2005)
"Lehet, hogy Romero a felelős, hogy a mostanra klasszikus zombie elterjedjen a filmművészetben, de ő is verte bele abba a koporsóba az első szögeket, amellyel azután az egész horror-műfaji leágazást végül eltemethetjük majd." Több