Laputa - Az égi palota

Laputa - Az égi palota

Tenkû no shiro Rapyuta

Az árva Pazu arra vállalkozik, hogy barátjával, az égből pottyan Sheetával együtt felkutatják a rejtélyes repülő várost, ám a gonoszság meg akarja akarja akadályozni őket terük kivitelezésében. Muska az ügynök nyomukba ered, ők pedig menekülni… Több

Forgatókönyvíró: Jonathan Swift
Ország: Japán
Premier: 1986.08.02. | Netflix (2020.02.01.)

2023.08.01 Lipót Testvér

Maga a Zsenialitás.

A legjobb Mijazaki-filmek között tartanám számon. Minden megvan benne, a hangulata tökéletes, a karakterek, a történet és a helyszínek olyan Mijazaki-hatást keltenek, ami talán a Csihiróban sincsen jelen. A története csodálatos, még a Nauszikánál meg a Csihirónál is jobb. A zenéje valódi művészeti alkotás, ahogy a film maga is. Egyszerűen megunhatatlan, a második nagy kedvencem (az első a Nauszika). Egy nagy alkotás, hiszen a filmek istene, Mijazaki Hajao (majdnem) mindig nagyot alkot.

2017.08.17 mamiéstöti2

Az egyik leghíresebb japán animációs film, de lehet, hogy túl nemzetiesre sikeredet, mert nekem pl A szentjánosbogarak sírja is sokkal szívbemarkolóbb volt. Azért alap.

2017.08.17 Deku

Nem meglepően egy igazán időtálló anime ez melyben nem sikerült csalódnom és azóta is megnéztem már többször is. Remek szórakozás lehet ez bárkinek aki kedveli a témát.

2017.10.17 Lamboh

Mint Hayao Miyazaki összes filmje, úgy is ez is egy kötelező darab. Mondom ezt úgy, hogy nekem nem nyerte el túlságosan a tetszésemet. Jó volt a film hangulata, és érdekes volt a története, de nem tudott magával ragadni.

2016.04.15 irongozu

A rendezés és a forgatókönyv szerintem zseniális, a párbeszédek is rendben vannak. A humor, habár itt kevésbé erősen van jelen, mint más Ghiblikben, szintén hozza a kellő hatást. Abszolút felnőtteknek szóló darab.

Az egyik jelenetben látni lehetett a háttér részeként egy festményt a fiatalkori Doráról, amin úgy néz ki, mint Sheeta.Szerző: Lipót Testvér

Laputát a Paronella Park ihlette, egy kastély, amelyet Jose Paronella épített a Mena Creeknél, a távoli észak-Queenslandben, Ausztráliában.Szerző: Thibo84

A film jelképévé vált harci robotnak életnagyságú mása található meg a tokiói Ghibli Múzeumban.Szerző: Miska bácsi

A Studio Ghibli első filmje. Szerző: rbernadett

Sheeta nevét igazából Shitának kellett volna írni, de ezt érthető okokból megváltoztatták. Szerző: rbernadett

(2020. 05. 16.)
Laputa, az Égi Palota
A Castle in the Sky mára egy igazán klasszikusnak számító, steampunk alapokkal rendelkező anime. Több