Lányok a vonalban

Lányok a vonalban

Las chicas del cable

A sorozat a húszas évekbe kalauzol minket. Vissza oda, ahol négy nő történetét ismerhetjük meg. Mind a négyen más háttérrel rendelkeznek, de közös bennük, hogy egy telefonos társaságnál jutnak… Több

Ország: Spanyolország
Premier: 2017.04.28. | Netflix (2019.08.05.)

1. évad (2017) - 8 epizód
2. évad (2017) - 8 epizód
3. évad (2018) - 8 epizód
4. évad (2019) - 8 epizód
5. évad (2020) - 11 epizód

2022.08.17 Bibortenger

Folyondár

Az ember elkezd egy sorozatot, és már az első néhány résznél rájön, hogy csapdába került. Az operatőri munka, díszlet, jelmez csodálatos, pont a sorozat zenei dramaturgiája az, amire azt gondoljuk, hogy nem logikus, kilóg... Aztán ahogy a cselekmény szövésének íve tisztul, rájössz, hogy olyan, mint a film. Furcsa, logikátlan sorstörténetek. Egy-egy csattanó még csak előzmény... Aztán egyre kellemetlenebbül érzed magad, hogy már napközben is erre gondolsz, utánaolvasol a korszaknak a neten... Nyomasztó függőség, mint a látványos, virágzó folyondár, ami jól mutat, de körbenő és nem tudsz mozdulni tovább. A "boldog békeidők" is ölnek, a háború is túlélhető - abszurd, mint az egész XX. századi történelem.

2021.02.04 bill

Na, azt pl nagyon bánom, hogy ezzel a sorozattal csak most találkoztam: élő, színes, életteli és nagyon szórakoztató.

2018.01.15 Zoltán

Nagyon rendben van ebben a sorozatban minden, a színésznők, a ruhák, a díszletek - de nem véletlenül panaszkodnak sokan a zenére. AZ tényleg elvágja az egészet, pedig... pedig annyira tökéletes lehetett volna.

2021.02.03 Eva Sipos

Izgalmas, elbűvölő

Az első két évad nagyon klassz. Jó a sztori, jó a történelmi háttér, díszlet, jelmez. A színészek is jók, a hölgyek még női szemmel is elbűvölők. Egyedül Francisco alakítása zökkentett ki itt-ott. A 3-4. évad inkább átcsap szappanoperába. Végig nem gondolt cselekmények, és Lídia hisztirohamai idegesítőek. Ajánlom, mert érdekes, és más a ,,spanyol világba", történelembe belecsöppenni. Nyelvgyakorlásnak is tökéletes.

Ez volt az első spanyol sorozat, amit a Netflix készített.Szerző: Luca

Blanca Suárez, Martín Rivas és Yon González az "Internátus" című sorozatban is játszott már együtt korábban.Szerző: Luca

A színésznőknek részt kellett venniük egy tanfolyamon, hogy hitelesen tudják kezelni a telefonokat.Szerző: Luca

A bár, ahol a lányok sokszor munka után összeültek, a való életben egy "El espejo Nouveau" nevű étterem Madridban.Szerző: Luca

Nadia de Santiago "Ángeles" szerepére jelentkezett eredetileg, de "Marga" szerepét kapta meg.Szerző: Luca