A kaland

A kaland

L'avventura

Anna (Lea Massari) meghívja barátnőjét, Claudiát (Monica Vitti) egy tengeri nyaralásra. A jachton ott lesz még Anna vőlegénye, Sandro (Gabriele Ferzetti) és egy ismerős pár, Giulia (Dominique Blanchar) és Corrado (James Addams). Sziciliai pihenőjük alatt Anna eltűnik. Eleinte mindenki keresi a… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1960.05.15. | HBO Max (2023.07.03.)

2023.07.10 erahurka

Nem igazán tudtam elmerülni benne, olyan se füle, se farka. A vége tetszett, de elég nehézkesen telik addig az idő.

2022.02.03 Petike98

Nem kérdés, hogy ez egy igazi klasszikus, amelynek még ma is nagyon aktuális a mondanivalója. Szerintem érdemes megnézni, nem fogott rajta az idő...

2019.09.22 LordOfWings

Meg kell hagyni, hogy a sztorinak van egyfajta sajátos dinamikája, rá kell hangolódni egyszerűen, ami szerintem nem könnyű, de ha elkap a "sodrása", akkor nagyon magával visz majd.

A film összbevétele 2 606 dollár volt (imdb.com).

Két évvel a cannes-i premier után a Sight and Sound nevű magazin minden idők második legjobb filmjének nevezte az alkotást Orson Welles 1941-es, Aranypolgár című rendezése után.Szerző: Kralmos

A Cannes-i filmfesztivàlon, mikor bemutattàk, a nézők kifütyülték.Szerző: Bogi87

Manifesztumban fogalmaztàk meg Nobel-díjjal kitüntetett írók és tudósok, micsoda jelentősége van A kaland-nak a filmtörténetben. Ekkor még csupàn 1 hét telt el a bemutató óta.Szerző: Bogi87

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87