Lazacfogás Jemenben

Lazacfogás Jemenben

Salmon Fishing in the Yemen
indingo

A boldogtalan Fred Jones (Ewan McGregor), a halászat-specialista egy nap különleges, vagy talán inkább nevetséges projekt vezetésére kap felkérést, Jemenben száraz, kiapadt folyómedreiben kell meghonosítania a lazachalászatot. Az ötlet mögött egy jemeni sejk (Amr Waked) áll, aki egyben egy skóciai sportbirodalom tulajdonosa. A sejk abban hisz, hogy ha a pecázást meghonosítja saját országában is, akkor elősegíti a békét és a spirituális felemelkedés a gyilkos indulatok uralta országban. A filmből választ kaphatunk arra a kínzó kérdésre is, hogyan függ össze a műlegyes horgászat komoly politikai lépésekkel, láthatunk nem várt hősiességet és későn érő szerelmet, valamint talán bebizonyosodik, hogy a lehetetlen is lehetséges.

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2012.03.15.

2019.03.23 Timcsi

Nagyon szép film. Az ember és a természet különleges találkozásáé a főszerep a történetben.

2018.02.18 indingo

Egy igazán őrült ötleten alapszik a film, bár akár igaz történet is lehetne, hisz nem egyedi a dolog. Elég csak Kara-kum sivatagra gondolni, ahol a szovjetek kitalálták hogy riszt fognak termeszteni a sivatag közepén. No de visszakanyarodva a filmre,... Több

2017.09.02 Berto49

Aranyos romcom. Azért választottam, mert Kristin Scott Thomas is játszik benne, de ebben csak nagyon jó epizodista. Viszont Ewan McGregor az egyik főszereplő, őt kedvelem, ebben a filmben is jó. Emily Blunt nálam a tipikus oké/elmegy kategória. A ren... Több

2018.03.31 Bazzzsi

Örülök, hogy nem lett túlerőltetve a romantikus szál. Az alapsztori egy megvalósíthatatlan álomról szól, sok-sok buktatóval Érdekes film, csak ajánlani tudom.

2015.06.23 Curacao86

Lassú folyású, akár csak egy "jemeni" folyó, amiben a lazacok még lassabban ugrálnak felfelé, a sodrással ellentétesen. A főszereplőkkel nincs problémám és Kristin Scott Thomas is nagyon üde színfoltja ennek a romantikus filmnek, de egy-két megtekintés után sem hagyott igazán maradandó emléket bennem. :/

Ewan McGregornak meg kellett tanulnia a legyezőhorgászat fortélyait Dr. Alfred Jones szerepére készülve.Szerző: dulkap

Anyák gyöngye
2013