A megvetés

A megvetés

Le mépris

A megvetés című drámában Paul Javal, a fiatal drámaíró egy producer révén állást kap a filmgyári óriáskerékben és sikert sikerre halmoz. Felesége, Camila azonban látja, hogy a mesés anyagi jólétben férje nem boldog, mivel elvették szellemi szabadságát. Amikor arra… Több

Forgatókönyvíró: Jean-Luc Godard
Ország: Franciaország, Olaszország
Premier: 1963.10.29.
Michel Piccoli
Michel Piccoli

2019.08.03 Berto49

Ez a film lenne Godard legjobbja?!

Olvastam egy véleményt, amelynek ez a címe: „Talán a legunalmasabb film, amit valaha készítettek”. Annyit tudok hozzátenni, hogy nem talán, hanem biztos. A különböző filmes díjak odaítélése nem minden esetben mérvadó, de ennek a filmnek az esetében n... Teljes kritika

2015.02.26 ovejuna

Tetszett, hogy nem igazán van túlbonyolítva a sztori, kellemes hangulata és képi világa van. De valahogy úgy érzem, egy kissé kikezdte az idő. Nem annyira érzem dinamikusnak a történet, egy picit indokolatlanul el van nyújtva.

2016.03.11 duhaj

Ez egy elképesztően zseniális film, nem csupán Bardot alakítása miatt, hanem ez a hangulat, ami árad az egészből. Nem tudnám megmondani, hogy milyen mélyebb mondanivalóval rendelkezik a film. Minden esetre én nagyon élveztem.

A film összbevétele 40 575 dollár volt (imdb.com).

A Moravia regényben szereplő Rheingoldot (egyértelmű utalás a "Nibelung-ének"-ből készült némafilmekre) a filmben maga a rendező, Fritz Lang játszotta.Szerző: Berto49

1959 és 1967 között Jean-Luc Godard 15 filmet készített, ami szinte példátlanul sok. Ez a film volt a hatodik. Szerző: rbernadett

Ez volt az első és egyetlen alkalom, amikor Jean-Luc Godard amerikai támogatókkal dolgozott. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett