Eszeveszett esküvő

Benjamin Lavernhe
Suzanne Clément
Suzanne Clément
Kevin Azais

Minden idők legsikeresebb francia filmje, az Életrevalók rendezői visszatértek ahhoz a műfajhoz, amely naggyá tette őket. Az Eszeveszett esküvő egy életigenlő, fergetegesen szórakoztató és felemelő mozi egy álomesküvőről, ahol minden rosszul sül el. Max, a nagy rutinnal bíró… Több

Forgatókönyvíró: Olivier Nakache, Eric Toledano
Ország: Franciaország, Kanada, Belgium
Premier (HU): 2017.12.14.

2022.02.18 Candy Nézhetetlen

Szeretetre méltó...

Régebben láttam ezt a filmet, az élmény viszont megragadt. Francia, igazi francia film a maga humorával, keszekuszaságával, az emberi mivoltával. A film címe is adott, hűen tartalmához. Remek színészek, vicces, de sokatmondó történet. A franciáknak mindig van mondanivalójuk egy kis jókedvvel fűszerezve. Remek, egészestés szórakozást ígér.

2019.11.22 indingo

Ha jót akarnék mondani akkor úgy jellemezném egy építkező film. Az első félóra unalmas és ha tovább nézzük egy realitásoktól mentes, ellentétekkel túltolt katasztrófa és ha még ekkor sem kapcsoltuk ki néha még mosolyra is húzzuk a szánkat és igazán ... Több

2018.02.15 Deku

Remek szereposztás és remek történettel rendelkezik a film és így azonnal belemerültem. Nagy kedvencem lett ez a film, elérte a tőle igazán elvárt hatást, ami pedig számomra az, hogy kellemesen elszórakoztasson arra a kis időre, amíg leülök megnézni.

2018.06.14 HercegPeter

Vígjátéknak nevezni ezt a filmet nem igazán telitalálat. A szűk két óra alatt körülbelül 2-3-szor mosolyogtam rajta. Viszont ez a kevés alkalom jó poént rejtett. Ez egy teljesen tipikus francia, könnyed drámaszerűség leheletnyi humorral megtoldva. Vi... Több

2018.02.19 SzFa

Egyáltalán nem tetszett a film, a poénok nem voltak számomra viccesek. A színészek, a színi játék hétköznapi. Meg lehet nézni, de nem ajánlom senkinek, ha emlékezetes filmet akar.

A film 24 892 259 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 19 021 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2017. 12. 11.)
Az Eszeveszett esküvő egy jól kitalált történet, érdekes karakterekkel és tűpontos érzékkel kiválasztott színészekkel. Egyszerre vicces és emberi, gyönyörű atmoszférával. 90/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 12. 14.)
A színészek között most nincs olyan nagy felfedezés, mint Omar Sy volt az Életrevalókban, de mindenki karaktereset alakít, különösen Gilles Lellouche a fafejű énekesként és Adéle, aki Max mocskos szájú segédjeként egyfolytában veszekszik vele. Hogy összejönnek-e mégis a végén? Nem fogják kitalálni. 75/100 Több

Értékelés: 9.5/10
(2017. 12. 18.)
A moziból garantáltan mosolyogva jön majd ki a publikum, miközben végig egy dolog fog a fejükben járni: La vie est belle.

9,5/10 Több