Legújabb testamentum

Legújabb testamentum

Le tout nouveau testament
ANdraS
Yolande Moreau

Isten valójában nem a mennyekben, hanem Brüsszelben él feleségével és két gyermekével. Azzal tölti idejét, hogy stílusosan berendezett nappalijából eszement szabályokat gondol ki; ezekkel szórakoztatja magát, és teszi pokollá a mi életünket. Fia, Jézus már megpróbált egyszer, az Újszövetség… Több

Forgatókönyvíró: Thomas Gunzig, Jaco Van Dormael
Ország: Franciaország, Luxemburg, Belgium
Premier (HU): 2015.11.12.

2022.08.04 Reitman

Nagyon aranyos film, de nem a legjobb.

2016.07.24 erare

Tré bien! Nagyon jó! Ezzel a két szóval tudnám jellemezni ezt a kesernyés komédiát. Számtalan kedves jelenetem van, melyekre ha visszagondolok, önkéntelenül mosolyra húzódik a szám. Remekül megszerkesztett, felépített alkotás. Egy valami volt, ami za... Több

2017.10.22 Deku

Nem nagyon találok szavakat arra, hogy milyen rémesen alul teljesített ez a film. Katasztrofálisan gyengén alakult ez a film. Elszúrták az egész filmet és egy árva pontot sem adnék neki mert annyira rémes lett.

2016.07.12 Dorkateo

Nálam eggyel gyarapodott a különös filmek listája: a Forrest Gump, az Ádám almái, a Grand Hotel Budapest és mások mellé megérkezett ez a film is. Itt még Cathrine Deneuve is tetszett :). Persze, lehetne abszurdabb, de nekem pont ennyire komolytalanul tetszik. Jó kis fricska.

2018.08.17 BoBamburg

Teljesen eredeti, szép, vicces, megható és szórakoztató. Ezekkel lehetne a legjobban jellemezni a filmet. A legelején beindul egy erős mindfuck sorozat, közepére kissé leül, átmegy a hagyományos lassab, európai drámába, majd a végére megint visszahozza a masszív őrületet. Határozottan jó film.

A film összbevétele 15 709 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 17 191 581 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 718 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Van egy jelenet, ahol az anya megpróbálja megölni a fiát, Georg-ot, aki Down-szindrómás. Ez utalás az És a nyolcadik napon című filmre, amit szintén Jacob van Dormael rendezett, és George, a főszereplő Down-szindrómás.Szerző: VFTS

Az alkotás díszletterve 2015-ben az Európai Filmakadémia Legjobb díszlet kategóriájának győztese volt.Szerző: erare

(2015. 05. 22.)
A szadista isten esete a centrifugával
Belga vallásparódia nevettette meg a drámáktól megfáradt fesztiválozókat Cannes-ban, amelyben a kisstílűen szadista Úristen unalmában Brüsszelből cseszteti az emberiséget. Kicsivel több abszurddal és kevesebb komédiával ez a film még nagyobbat szólt volna. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. Több

(2015. 11. 15.)
A legújabb testamentum megírására azért van szükség, mert Isten egy kissé elszállt a saját dicsőségére. Életünket már-már olyan szinten pokollá teszi, hogy azt saját lánya, Ea sem nézheti tétlenül. Megérett az idő a változásra, a halandóság még soha nem volt ilyen vicces. Több

(2015. 11. 16.)
A belga rendező, Jaco Van Dormael mindenkit meglepett: már a Mr. Nobody sem volt egyszerű eset, de legújabb filmjével is képes volt újat mondani. Például komolyan viccelődni a halállal kapcsolatban. Több

(2015. 10. 09.)
Minden komolysága ellenére valahol ez mégis csak egy mese, felnőtteknek. (9/10) Több

(2015. 10. 18.)
Egy ígéretesen induló produkció a Legújabb testamentum, ami azonban az idő előrehaladtávál egyre banálisabbá és fárasztóbbá válik. Olyannyira, hogy időnként a nézhetetlenség határait súrolja. Abszolút kihagyható darab. Több