Leány gyöngy fülbevalóval

Leány gyöngy fülbevalóval

Girl with a Pearl Earring
JRD

Miután Griet (Scarlett Johansson) apja egy robbanás következtében megvakul, a tizenhét éves lány kénytelen cselédként dolgozni Johannes Vermeer festő (Colin Firth) háztartásában. Ellentétes hátterük és társadalmi helyzetük ellenére Vermeert rabul ejti Griet időtlen szépsége. A mester felismeri a… Több

Forgatókönyvíró: Olivia Hetreed
Ország: Egyesült Királyság, Luxemburg
Premier (HU): 2004.06.24.

2023.08.29 JRD

Ez a film újfent érdemes a figyelemre. Mondom ezt úgy, hogy Scarlett Johansson számomra az a bizonyos brrr-kategória. De ennek a filmnek a története, történelmi háttere és alapban az egész hangulata megfogott. Ez a film a művészetről, a rejtett tehet... Több

2017.10.01 indingo

Kicsit talán vontatott, de a művészetek kedvelői szeretni fogják a filmet. Scarlett Johanssonnak meglepően jól állt a szerep és a készítőket is csak dicsérni lehet, mert nagyon jól lemásolták az eredeti festmény múzsáját.

2017.12.09 Deku

Minden hibát kerülő és emiatt eredeti kötelező alkotás lett a film. Kiváló minőségű film melyre nem igazán lehet panasza a nézőjének. Szórakoztató és igazán szeretetre méltó szórakozást nyújtott a film.

2017.11.01 Bazzzsi

Scarlett Johansson még elképesztően fiatal, de nagyon hitelesen hozta a szende, kicsit félénk és naív szolgálólény karakterét. Érdekes fikcionált történet.

2017.07.31 Lonka

Tetszett az ötlet, hogy egy valós festmény állt a középpontban és szőttek köré egy történetet. Negy egy mozgalmas film, de nem volt unalmas.

A film alapjául Tracy Chevalier regénye szolgált. Az írónőt az azonos című festmény ihlette meg. Szerző: rbernadett