A bajkeverő

A bajkeverő

L'emmerdeur

Ralf Milan a profi bérgyilkos készen áll, hogy legújabb megbízását teljesítse. Számításaiba azonban hiba csúszik, amikor szobát bérel egy hotelban, ahol szomszédja váratlanul bekattan.

(csd)

Jean-Pierre Darras
Nino Castelnuovo
Jean-Pierre Darras

2018.11.05 Berto49

A francia vígjáték gyáros, Francis Veber színdarabjának első filmes feldolgozása. Ezt követte még két másik remake. Ahogy sok esetben az eredeti a legjobb, itt is igaz ez a megállapítás. Az ötlet nagyon mulatságos, a két remek főszereplő rengeteget h... Több

2016.11.02 fazekasanett92

Jó megnézni néha egy nem Hollywoodban készült filmet mert egészen más élményt nyújt. Közelebb állnak a nézőhöz és sokkal emberibben karakterek , hitelesebb a történet, jobban megfog.

François Pignon neve később fogalommá vált, a szerencsétlen, naív, nem egészen komplett személy szinonimájává. Szerző: Berto49

Billy Wilder 1981-ben utolsó filmjeként megrendezte „Haver, haver” címmel. A jól bevált páros, Walther Matthau és Jack Lemmon volt a két főszereplő. 2008-ban maga az író, Francis Veber vitte filmre az eredetileg színpadi műként játszott darabot. Magyar címe „Lúzert fogtam, nem ereszt” volt, Richard Berry és Patrick Timsit a két főszereplő. Szerző: Berto49