Leningrad Cowboys menni Amerika

Leningrad Cowboys menni Amerika

Leningrad Cowboys Go America

Valahol a tundrán, a Senki földjén, van egy zenekar, a Leningrad Cowboys. Furcsa, Elvis Presley-re emlékeztető frizurát és ormótlan cipőket hordanak, az egyik tagjuk túl sokáig gyakorolt a szabadban, s emiatt jéggé fagyott, a zenéjükre pedig egyáltalán nem vevő szűk… Több

Rendező: Aki Kaurismäki
Ország: Finnország, Svédország
Premier (HU): 1991.08.23.

2017.01.02 ArpiHajdu és Réci

Egy film, amely úgy tud szórakoztató és vicces lenni, hogy a "főszereplők" közben fapofával tolják végig az egész filmet. A finn- filmművészetről nem sokat tudok, de ez a darab egy remek belépő akár Kaurismaki, akár más rendezők további alkotásához. ... Több

2016.09.14 tamas84

Egy olyan elképesztő baromság, ami maximális pontot érdemel! Már ők maguk a kovbojok is egy halálosan gáz társaság, a frizurákkal együtt... Jarmusch cameoja is bejött.

2016.03.05 Domino

Az hogy a zenei stílusokat állandóan cserélgették ütős volt, főleg a countrys résznél pukkadoztam.

A filmet két évvel a finn bemutatója után, 1991 augusztusában mutatták be Magyarországon.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmbéli zenekar a Sleepy Slippers nevű finn pop-punk banda tagjaiból tevődött össze. A zenészek időnként valóban koncerteznek a filmben látható szerkóban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az egyik New Yorkban játszódó jelenetben feltűnik Jim Jarmusch: azt az autókereskedőt alakítja, akitől a zenekar az autót veszi. Szerző: ArpiHajdu és Réci