Az élet dolgai

Az élet dolgai

Les choses de la vie

Egy mérnök váratlanul autó balesetet szenved, amelynek következtében emlékei összekuszálódnak.

(csd)

Rendező: Claude Sautet
Író: Paul Guimard
Ország: Franciaország, Svájc, Olaszország
Premier: 1970.03.13.
Jean Bouise

2017.05.28 Alphik

Egyáltalán nem olyan csöpögős dráma, mint amire számítottam. Szerintem egészen nézhető, ugyan nem egy pörgős cselekmény, de ha rá tud hangolódni az ember, akkor egészen szórakoztató és tartalmas tud lenni a film.

2015.01.24 FunBoi

Hát, engem ez a történet nagyon megérintett, csakis ajánlani tudom, mert nagyon mély mondanivalóval rendelkezik az élet nehézségeiről, ugyanakkor szépségeiről is.

1994-ben elkészítették "Vágyak vonzásában" címmel a film sztárokkal teli amerikai változatát, de ahogy az általában lenni szokott a remake nem érte el az eredeti színvonalátSzerző: Berto49

A forgatás során Romy Schneider és Claude Sautet különösen jó baráti kapcsolatot alakítottak ki. Még becenevet is adott a színésznőnek, Rominette, amelyet a színésznő élete végéig nagy becsben tartott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Claude Sautet eredetileg Léa Massarinak szánta Hélene szerepét, ám amikor először találkozott Romy Schnieder-rel, azonnal tudta, hogy ő lesz a megfelelő színésznő a szerepre. Sokáig azonban szó volt róla, hogy Massari is kap egy másik szerepet a filmben, aminek a színésznő nagyon örült volna, mert jó barátságot ápoltak Romy-val. Végül azonban mégsem valósultak meg az eredeti tervek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film Paul Guimard azonos című regényén alapul.Szerző: ArpiHajdu és Réci