Les vacances du petit Nicolas
Valérie Lemercier
Kad Merad

A tanításnak végre vége, itt a várva várt nyári vakáció. A kis Nicolas családjával a tengerpartra megy nyaralni, és a Beau-Rivage Hotelben szállnak meg. Nicolas csakhamar új barátokra tesz szert, mindegyikük igazi karakter, tele élettel és kalandvággyal. Ott van Ben, a helyi srác, Fructueux,… Több

Rendező: Laurent Tirard
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2014.10.23.

2021.12.15 Dorkateo

Gyengusz történet sok-sok klisével és feleslegesen hosszú vagy erőltetett jelenetekkel. A képi világ szép, a szatirikus stílus is tetszett, összességében viszont üresnek találtam.

2020.04.07 Yosihiro

A kis Nicolas nyaral

Egy kis nyaralásból mit ki nem lehet hozni. Egy nagyon kedves humoros családi film ami a gyermeki romantikával és a felnőtti butasággal keveredik. Egy kellemes filmre vágytam az este és ezt választottam. Nem csalódtam mert ugyan a poénok és a humor nem ívelt a magasba de valljuk megőszintén elég jól sikerült. A filmnek van valami nosztalgiája és akár realitása is. A gyermeki naivitás és a felnőtti szigor talán az mostani élethelyzetet is tükrözhetné. Összességében a rendezés és a forgatókönyv egyben volt de én csak közepesre értékelném. A szereplők hozták amit vártam és egy jó teljesítménnyel felemelték ezt a filmet. A zenei aláfestés és hangok is jók . Így ez a film megérdemli a négy csillagot. Amit még meg kell említeni ebben a francia filmben láthatunk mesét , romantikát és egy olyan zenei musical részt ami nekem tetszett és jól sikerült. A film vége is happy end ami fontos hogy jó szájízzel fejezzünk be egy ilyen típusú mozit. A film gerincét egy kisfiú szemszögéből nézve láthatjuk aki fiatal kora ellenére megérint a szerelem. Ezt remekül ábrázolják és a szülők viszonyát is ami a végére kibontakozik. A zárás csattanója pedig nagyon frappáns lett jót mulattam rajta. Csak ajánlani tudom az egész család számára remek kikpcsolódás. Üdv Yosi

2017.05.27 Sem Rorrey

Az első rész természetesen jobban tetszett, de ez sem okozott csalódást. Zseniális humor, hangulat, ajánlom mindenkinek.

2015.07.16 Pillcsi

Tetszik ez a francia humor,nagyon tetszett ez a film.Még akár gyerekeknek is ajánlanám főleg a főszereplő miatt.Biztos,hogy többször meg fogom nézni.Ami még hogy,hogy igazi mondanivalója van a filmnek,tanulságos.

2015.10.20 J.Fatime

Én anyukámmal néztem meg ez a filmet,mert azt mondta,hogy gyereke egyik kedvenc regénye volt. Jó kis retro film,ami még engem is a gyerekkoromra emlékeztet amikor még mindig kis apróságnak tudtunk örülni. Ez a film is pont ezt bizonyítja,hogy egyszerű ezzel a rerto stílussal,hogy pont ezért lett jó film.

A film A kis Nicolas (2009) francia komédia folytatása.Szerző: ps

A film nagy részét a Noirmoutier szigeten forgatták.Szerző: ps

Az a jelenet, amikor Nicolas apja nem bír elaludni a nagymama mellett, utalás az Egy kis kiruccanás (1966) című francia filmre.Szerző: ps

Bernadette Laffont, aki Nicolas nagymamáját játszotta volna a forgatás előtt elhunyt. A szerepet végül Dominique Lavanant kapta.Szerző: ps

Értékelés: 6.5/10
(2015. 06. 08.)
A kis Nicolas nyaral (Les vacances du petit Nicolas) az a családi film, amit tényleg mindenki tud élvezni. Több