Káosz karácsonyra

Marisa Tomei
Marisa Tomei
Ed Helms
Amanda Seyfried

A Káosz karácsonyra című amerikai vígjátékban egy nagycsalád karácsonyi összejövetelén vehetünk részt. Charlotte Cooper (Diane Keaton) régi vágya teljesül, amikor gyermekei hazalátogatnak az ünnepre: a kissé frusztrált Eleanor (Olivia Wilde), akit feszélyez, hogy még nem találta meg az igazit,… Több

Rendező: Jessie Nelson
Forgatókönyvíró: Steven Rogers
Premier (HU): 2015.12.10.

2024.02.13 Sz396367 Nézhetetlen

A film is egy káosz lett nálam!

2022.01.02 dandelion1983

Szeretem ezt a filmet. Nem hibátlan, de nagyon valósághűen mutatja be egy nem éppen mintacsalád ünnepét. Nekem pont azért tetszik, mert minden szereplőnek vannak gondjai, esendő, ettől lesz az egész valóságos, és ezért is érintett meg. A karácsonyi filmek közül kiemelkedő, nekem legalábbis az egyik kedvencem.

2017.08.17 mamiéstöti2

Parádés szereposztás mellé kaptunk egy kissé hiányosabb történetet. A kettő jól egyensúlyozza egymást, de max egyszer nézhetőnek titulálnám. Karácsonykor jobb.

2016.02.18 indingo

Én sokkal jobb vígjátékra számítottam. Lapos és unalmas. Egy-két elmosolyodásnál nem volt több nálam. Ami végképp zavart, hogy egy karácsonyi filmben ennyit veszekedni, mint a két öreg én még nem láttam!

2016.12.01 HercegPeter

Van egy kellemes kis hangulata, a színészi játék is teljesen rendeben van, ráadásul nem is akárkikből áll a szereplőgárda. Annyira talán nem is vígjáték, bár akad benne néhány megmosolyogtató jelenet. Így karácsony közeledtével jó választás lehet annak, aki egy kicsit ki szeretne kapcsolódni.

A film összbevétele 42 426 912 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 193 982 303 forintot termelt. A hazai mozik összesen 18 832 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film eredeti címe: Love the Coopers - vagyis Szeretettel: Cooper-ék. Ez utalás a film elején látható karácsonyi képeslapok aláírására.Szerző: Dorkateo

Az eredeti angol narrátor Steve Martin volt, ami még komikusabb felütést ad a történetnek.Szerző: Dorkateo

Alan Arkin és Marisa Tomei korábban együtt jelentek meg a Beverly Hills csóróiban (1998).Szerző: Thibo84

Ed Helms és John Goodman korábban a Másnaposok 3-ban (2013) szerepelt együtt.Szerző: Thibo84

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 27.)
Filmterekcs: Sokat akar a szarka
Karácsonykor kötelező legalább egy családi vígjátékkal előrukkolni, ahol a családtagok tökéletesen elviselhetetlenek, de a film végére mégis mindannyian rájönnek, hogy mennyire szeretik egymást. Több

(2015. 12. 11.)
A karácsonyi gyomorrontást most letudhatjuk előre ezzel a filmmel. Több

(2015. 12. 10.)
A negédes, piros-arany csillámos, pulykás-tojáslikőrös, jégcsipkés és hópihés romantikus szirupok mellett itt van egy lényegien hihetőbb és hitelesebb családi film, mely keserédes hangulatával, őszintének tűnő meglátásaival, gyarlóan kedvelhető karaktereivel egy egészen másfajta – minőségibb – ünnepet kínál a mozivásznakon.... Több

Értékelés: 5.5/10
(2018. 12. 27.)
Love the Coopers (2015)
"Miközben ezt a karácsonyi filmet néztem, végig azon agyaltam, hogy mennyire lehetett szándékos a film szkeccs szerű felépítése, amely erősen hajazott nagy kedvencemre, az "Igazából szerelemre - Love Actually (2003)", aztán bevillant, hogy ez a mozi sokkal inkább közelebb áll Thomas Bezucha keserédes mozijához a "Kőkemény család - The Family Stone ... Több