Élet

Life
Ariyon Bakare
Ariyon Bakare
Ryan Reynolds

strong>Egy űrhajóscsapat a Mars-kutatás eddigi legnagyobb áttörését éri el: élet jeleire találnak a vörös bolygón. De a siker megrészegíti és felelőtlenné teszi őket: az idegen életet egy tárolóedényben magukkal viszik.
Olyasmi kerül a Földre, ami nem odavaló. Valami elkeveredik a földi… Több

Premier (HU): 2017.03.23.

2024.03.18 Ultron

Végig izgalmas és fordulatos

Daniel Espinosa filmje nálam az egyik legjobb horror-scifi az utóbbi évekből. Fokozatosan bontakozik ki a sztori, így a parányi idegen, mely kezdetben lényegtelen és veszélytelen kis űr-parazitának tűnik, egyszer csak veszélyes, végül félelmetes szörnyeteggé válik. Nekem hihetőnek tűntek a metamorfozisok és a támadások is. Rangos szereplőgárda viszi a kulcskaraktereket és szinte mindenki jól hozza a maga figuráját. A feszültség és félelem a film legvégéig növekszik, egyre több izgulni-valót kapunk. A zárás is nagyon rendben van, így ez egy nagyon korrektül összerakott dolog. Nálam erős 4 csillagos film százalékban is 80% körüli. Az IMDb-n alul pontozzák, ott most csak 66%-on áll, mert szerintem a balfék amcsi szavazók csak arra a horror-scifire mozdulnak rá, ami gigantikus monsterekkel teli. Ebben a filmben nem óriás-szörny irtja az űrhajósokat, de szerintem ettől még félelmetesebb és hihetőbb is az alaphelyzet. Azoknak ajánlanám, akik értékelni tudják a fokozatosan építkező, lassan feszültség-növelő, jól megrendezett és nem kifejezetten csak a giga-hatásra fókuszáló horror-scifiket.

2020.04.15 Kóborló

a nap véleménye

A szegény ember logikai buktatókkal kikövezett Alienje

Mikor eme film 2017-ben megérkezett a magyarországi mozik kínálatába, szinte az elsők közt akartam lenni, akik láthatják ezt a sci-fi elemekbe burkolt horrort. Emlékszem, szinte minden filmes kritikát kerültem róla a megtekintése előtt, de még az elő... Teljes kritika

Na végre.Ezt vártam, hogy egy film az elejétől a végéig hatással legyen rám, és magával szippantson. Jake Gyllenhaal és Ryan Reynolds nagyot játszik, de a többiek sem maradnak el tőlük, és a rendezés is zseniális...vannak benne kisebb logikai bakik, de hát semmi sem tökéletes. Ez a film majdnem. Erősen ajánlott.

2017.10.22 Deku

Kicsit nem ezt vártam és itt most meglepett mert ez nagyon jól szólt szerintem. Csúcs volt. Na ez a film nagyon aranyos és szuper lett, tipikus tévében nézős fajta amit jó többször is megtekinteni.

2017.04.11 indingo

Elég kis bénácska volt. Logikátlan döntések sorozata követte egymást, a szereplők tettei érthetetlenek. Kiszámítható volt a vége. Kár érte pedig nagyon vártam.

A film összbevétele 100 541 806 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 90 908 003 forintot termelt. A hazai mozik összesen 62 876 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film bemutatása előtt felreppentek olyan pletykák a készülő produkcióról, hogy a híres Marvel karakter, Venom előzményfilmje lesz. Ezt végül magának a forgalmazó stúdiónak kellett cáfolnia.Szerző: Kóborló

Rebecca Ferguson eleinte nem akarta elfogadni a neki szánt szerepet, viszont a film rendezőjének, Daniel Espinosának végül sikerült meggyőznie a színésznőt.Szerző: Kóborló

Az idegen lény létrehozásában nem csak CGI-t használtak, hanem gyakran alkalmaztak bábot is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A színészek szinte a film teljes hossza alatt dróton lógtak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 04. 08.)
Egysejtű félelem
Ha elfogadjuk, hogy a természet egyik legfőbb törvénye az álcázás, akkor most elégedetten biccenthetünk: az utóbbi hónapokban ez a második olyan film, amelynek előzetese értelmes, összetett sci-fit ígért. Közepes horror lett belőle. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

(2017. 03. 24.)
Élient kaptunk, lájf!
Lehet létjogosultsága egy huszadik (százhuszadik) olyan filmnek, amelyben az űrhajósok utastársa a Halál? Hát, ha így csinálják, akkor lehet. Élet. Kritika. Több

(2017. 03. 27.)
A teljes játékidő alatt gravitáció nélkül mozgó karakterekkel együtt itt-ott mi is szívesen belesikoltanánk az űrbe (letojván, hogy azt úgysem hallja senki), ráadásul a finálé sem szokványos, mindez pedig kielégítő kárpótlás lesz azoknak, akik az ártó szándékú idegen helyett inkább attól félnek, semmi eredetit nem látnak majd itt. 70/100... Több

Értékelés: 5.5/10
(2017. 03. 24.)
Egyszer nézhető, klisés, gyors tempójú sci-fi-horror. A fordulatokkal szúk markúan bánik, de legalább azok is kitalálhatóak. Soha nem lesz egy klasszikus, de nem is kell minden filmnek annak lennie. Gondoljunk rá előételként az Alien: Covenant előtt, és akkor az emésztése is könnyebb lesz. Bon Appetit! 5,5/10 Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 04. 10.)
Az Élet legnagyobb bűne tehát nem az, hogy hozott anyagból dolgozik, hanem hogy nem dolgozik jól ebből az anyagból. Egyáltalán nem vállalhatatlan az összkép, de ha már zéró energiát fektetettek a kigondolásába, annyi elvárható lett volna, hogy a kidolgozására fordítsanak legalább annyi figyelmet, hogy izgalmait és félelmetességét megemlegessük. Ez ... Több