Játssz egy Lenovo Note Gold-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Élet

(Life)
Élet

Tartalom

Tartalom 1
Tartalom 2
Tartalom 3

Egy űrhajóscsapat a Mars-kutatás eddigi legnagyobb áttörését éri el: élet jeleire találnak a vörös bolygón. De a siker megrészegíti és felelőtlenné teszi őket: az idegen életet egy tárolóedényben magukkal viszik.
Olyasmi kerül a Földre, ami nem odavaló. Valami elkeveredik a földi életformával, ami addig egészen másképp élt, és másképp gondolkodott. A működése ismeretlen, a céljai kideríthetetlenek.
A Föld még sosem volt ekkora veszélyben. És ami a bajt hozza rá, az az élet…(InterCom)

(BéBé)

2017. 03. 26. 21:48

Remek sci-fi horror. A CGI effektekért nem rajongok túlzottan, (sőt, a horrorokat szerintem tönkreteszik,) de itt nem volt zavaró. Volt egy kis Nyolcadik utas a Halál beütése (azaz nem kicsi :D), de annál sokkal pörgősebb film. A szereplőgárda tagjait nagyon jól összeválogatták, de nem hiszem, hogy bármelyiküknek mérföldkő lenne az Élet című film a karrierjében.
Lehet, hogy öt év múlva senki nem fog már emlékezni erre a filmre, azért szerintem egyszer érdemes megnézni, mert a sci-fi-horror elegyhez szükséges hangulat maradéktalanul megvan benne.

2017. 03. 23. 22:03

Ahogy azt az előzetesből is sejteni, nagyon durván a Nyolcadik utas a halál koppintása. De ha ilyen minőségbe szállítják, el lehet nézni. Nagyon bejött, és egy-két jelenetnél, beugrott a gondolat: anno ilyersmi érzés lehetett az Alien film moziba. Hasonlóan izgalmas, kegyetlen és drámai. Látványban nincs hiány, mikor az űrhajón kívül forog a kamera, igazi moziélmény, viszont a film nagy részében jelen van a klausztrofóbia érzése... A lény felépítésére sincs panasz, a film haladtával egyre brutálisabb! Nem sok egyediség szorult a filmbe, talán a vége tért el a többitől, viszont egyszer kötelező. Feszültséggel teli sci-fi thriller.

2017. 03. 31. 16:46

Technikailag jól van megcsinálva és időnként a feszültség is rendben van, de sajnos annyi logikátlanság és baki van benne, hogy ha ez így lenne a valóságban kb hetente zuhanna a fejünkre egy űrállomás. Pedig a színészek jól lettek összeválogatva és az atmoszféra is jó, csak egyrészt nincs konkrét főszereplője a filmnek, aki kicsit vinné a hátán a filmet és hát a forgatókönyv is tele van lyukakkal. Nem mondom, hogy rossz film, de nem is jó.

Ariyon Bakare
Ariyon Bakare
Ryan Reynolds

A film világpremierje a South by Southwest filmfesztiválon volt 2017. március 18-án.

Az Élet eredetileg 2017. március 24-én debütált volna a mozikban, azonban ezt végül május 26-ra módosították, hogy a bemutató ne essen egybe A Karib-tenger kalózai: Salazar bosszúja premierjével.

A film forgatási munkálatai 2016. július 19-én kezdődtek meg a londoni Shepperton Studios-ban.

Movieaddicts: Élet
Egyszer nézhető, klisés, gyors tempójú sci-fi-horror. A fordulatokkal szúk markúan bánik, de legalább azok is kitalálhatóak. Soha nem lesz egy klasszikus, de nem is kell minden filmnek annak lennie. Gondoljunk rá előételként az Alien: Covenant előtt, és akkor az emésztése is könnyebb lesz. Bon Appetit! 5,5/10
Kultúrpart: ÉLIENT KAPTUNK, LÁJF!
Lehet létjogosultsága egy huszadik (százhuszadik) olyan filmnek, amelyben az űrhajósok utastársa a Halál? Hát, ha így csinálják, akkor lehet. Élet. Kritika.
VOX.hu - Élet
A teljes játékidő alatt gravitáció nélkül mozgó karakterekkel együtt itt-ott mi is szívesen belesikoltanánk az űrbe (letojván, hogy azt úgysem hallja senki), ráadásul a finálé sem szokványos, mindez pedig kielégítő kárpótlás lesz azoknak, akik az ártó szándékú idegen helyett inkább attól félnek, semmi eredetit nem látnak majd itt. 70/100