Véres hétvége

Véres hétvége

Long Weekend

Vannak helyek, ahová ember csak igen ritkán jut el. Pedig a látvány idilli: gyönyörű part, életteli erdők, páratlan élővilág fogadja a kirándulót. Ilyen helyszínt választ Peter (Jim Caviezel) boldogtalan házassága helyrehozására. Feleségével, Marciával (Claudia Karvan) Ausztrália szinte érintetlen területein barangolnak, s bár a táj szépségén ámuldoznak, az ott élőket nem tisztelik. Felelőtlenül lövöldöznek, autójukkal gázolnak is. S ekkor, váratlanul, az idilli környezet megváltozik. Az anyatermészet ellenük fordul, s nem csak az állatok támadnak. Peter menekülés közben más, csúnya véget ért kirándulók holttesteit fedezi fel, s az őrület határán már csak abban bízik, valahogy mégis kijutnak onnan.

Ország: Ausztrália
Premier (HU): 2009.11.20.

2021.02.07 BoBamburg

Volt egy egész jó mondanivalója a filmnek, de sajnos nem tudták rendesen kitölteni a másfél órás játékidőt, így inkább volt unalmas, mint érdekes. Egyszer nézős, teljesen b-kategóriás thriller.

2017.07.05 StephenEt

Kellemesen lepergett ez a csaknem másfél óra. Annak ellenére, hogy ez nem egy horrorfilm, elég sok horrorisztikus elemet tartalmaz, ami egy kicsit távolabb eső ettől a műfajtól. Ennek ellenére egész jól van felépítve dramaturgiailag és szép helyen is játszódik, így egészen hangulatos is.

2017.02.20 issue

Engem valahogy nem tudott lekötni a dilettáns alakítások, a sablonos történet és a még sablonosabb párbeszédeivel. Ha valamit ki lehetne emelni, akkor azt talán maguk a jól beállított felvételek, amelyek valamennyire élvezetessé teszik a látványvilágot.