A legyek ura

A legyek ura

Lord of the Flies
Videók

A William Golding regényéből készített film egy csapat gyerekről szól, akik egy lakatlan szigetre vetődnek, miután repülőgépük lezuhan. Eleinte remekül működik demokratikus alapokon nyugvó rendszerük, azonban idővel két táborra szakadnak. Az egyik oldal… Több

Rendező: Harry Hook
Író: William Golding
Forgatókönyvíró: Jay Presson Allen
Premier (HU): 1991.10.04.
Chris Furrh

2022.07.15 Lóri Ádámcsik

Könyvben biztosan jobb élmény

Az előzetes alapján érdekesnek találtam, de valahogy mégsem volt az igazi. A téma elég egyedi, de valahogy nem sikerült teljesen jól átadni a történetet. Nem tudom eldönteni, hogy a rendezés vagy a színészi játék nem volt teljesen a toppon.

2017.09.17 SzFa

A film története egyszerű, de nagyon sokat elárul az emberi jellemről, hogy hogyan viselkedünk és milyen könnyen választunk rosszul. A film vége meglepő volt számomra. Egyszer érdemes megnézni.

2018.11.07 urbanistaa

A Legyek Ura tipikusan az a film, aminek a könyv-változata sokkal inkább jobb volt. Pont azokat az elemeket hagyja el a film, ami miatt tetszett a könyv.

A Castle Rock Enterainment stúdió 3. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A Columbia Pictures stúdió 90. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A film bevétele kb. 14 millió dollár volt.Szerző: Bogi87

Mind a regényben, mind a filmben található egy ténybeli hiba. Röfi, a duci fiú rövidlátó, tehát szemüvege nem jó fókuszlencsének, hiszen a rövidlátóknak készített lencsék szétszórják a napfényt és nem összegyűjtik azt.Szerző: Bogi87