Lovaskatonák

Lovaskatonák

The Horse Soldiers

1863 áprilisában Marlowe ezredes azt a parancsot kapja, hogy három lovasszázaddal hatoljon be 500 km mélyen az ellenséges Konföderáció területére, és közben minél több vasútvonalat tegyen használhatatlanná. A rendkívül veszélyes küldetést erőltetett menetben kell végrehajtani. A fanatikus ezredest kizárólag a cél elérése érdekli, emberei sorsa egyáltalán nem. Ezért már az indulás pillanatától kezdve éles ellentét alakul ki közte, és a csapat orvosa, Kendall őrnagy között.

Rendező: John Ford
Író: Harold Sinclair
Forgatókönyvíró: John Lee Mahin, Martin Rackin
Premier: 1959.06.17.
William Holden
William Holden

2019.06.06 JcWh

Hollywoodi titánok összecsapása

Idén 60 éve mutatták be John Ford westernjét, amiben az 50-es évek két legnagyobb hollywoodi sztárja, William Holden és John Wayne szerepel. Egészen biztosan nem ez a legjobb klasszikus western film, illetve Holdennek és Waynenek is akadnak jobb film... Teljes kritika

2018.07.09 Dan

Nem épp a legismertebb John Ford, de ettől függetlenül igazán izgalmas és hangulatos film. Félő volt, hogy ugyanaz a kaptafa, mint a legtöbb film ebből a korszakból, és még ha nem is hozott semmi újat a műfajban, mégis egyedi a maga nemében.

2017.03.06 WaldyxMan

Hát, sajnos nagyjából tudtam, mire számítsak ennél a filmnél és nem is alakult másképp. Én nem szeretném megkérdőjelezni Wayne tehetségét, de szerintem ezt a karaktert számtalanszor elsütötte már. Nagyon sajnálom, hogy ennyire benneragadt ebben a szerepben, mert sokkal többre is képes lett volna, még ennél is.

William Holden egy interjúban elmondta, hogy nagyon jól tudott azonosulni filmbéli karakterével, mivel ő is utálta a háborúkat.Szerző: JcWh

William Holden a forgatás alatt enyhén influenzás lett, aminek kezelésére a színész egy üveg brandyt fogyasztott el. John Ford megérezte, hogy Holden másnapos, ezért száz stábtag elé kihívta, hogy egy lovaglós jelenetet leforgasson vele. Holden teljesítette a kérést, de Ford észrevette, hogy Holden ajka remeg, amire hivatkozva Ford lezárta az aznapi forgatást és elmarasztalta Holdent hanyagsága miatt, megalázva a színészt.Szerző: JcWh

John Wayne William Holden egyik forgatási jelenetét nézve a következőket mondta: "Egyszer megölöm ezt a fickót. Őt nézve olyan könnyűnek tűnik a színészkedés."Szerző: JcWh

William Holdent ledöbbentette az a stílus, ahogyan John Ford John Wayne-t kezelte. Egyik nap felindulásában Holden kiosztotta Fordot, hogy kilép a filmből, ha továbbra is ilyen megalázó módon bánik Wayne-nel. Ford elmagyarázta Holdennek, hogy vele ellentétben (akit az Alkony sugárút óta zseniális színésznek tartott) Wayne-ből csak így lehet kihúzni elfogadható alakítást.Szerző: JcWh

John Ford egyenesen megtiltotta John Waynenek és William Holdennek, hogy egy csepp alkoholt is fogyasszanak, amíg tart a forgatás. Holden ez alól úgy bújt ki, hogy a stábtagokkal ellentétben nem a forgatási helyszínen, hanem 70 mérfölddel arrébb foglalt magának szállást, így esténként nyugodtan ihatott.Szerző: JcWh

(2015. 05. 05.)
Ha az ember lánya egy westernfüggő apukával él egy háztartásban, akkor bizony John Wayne filmeken nő fel, akár tetszik neki, akár nem. Több