A sors kegyeltjei... meg a többiek

A sors kegyeltjei... meg a többiek

Ma Loute

A festői szépségű észak-franciaországi partoknál több turista rejtélyes módon eltűnik 1910 nyarán. A hírhedt nyomozópáros, Machin és Malfoy a Slack-öbölnél kezd nyomozni – a tenger és a Slack folyó találkozásánál, mely kizárólag dagálykor jön létre.

Az itt lakók nagy része halászatból és… Több

Rendező: Bruno Dumont
Forgatókönyvíró: Bruno Dumont
Ország: Németország, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2016.11.17.

2016.11.18 Mantracz

Eléggé abszurd hangulatú film, ebben is áll a bája. 1910-et agy mágikus szemüvegen keresztül pillanthatjuk meg ebben a producióban. A történet nem igazán izgalmas, a nagyszerűsége a képernyőről áradó hangulatban áll.

2016.08.04 JamesBont

Azt hiszem, még nem láttam ehhez hasonló filmet, komédia, groteszk és szatíra egyben. Nagy nevekkel, kiváló rendezéssel. Nehezen tudnám most felsorolni, mi minden van, ami kiváltja a nézőből azt, hogy végigüli az egészet, de gyakorlatilag van benne MINDEN. Osztályellentétektől kezdve, egészen a repkedésig.

A film összbevétele 112 621 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 917 413 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 600 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

(2016. 06. 01.)
A burleszk mögött nem nehéz meglátni a társadalomkritikát. A szegények és gazdagok között nagy a távolság, és míg az utóbbiak beérik annyival, hogy „jaj, de aranyos, hát nem kagylót gyűjtenek!”, az előbbiek, ha tudják, a másik húsát eszik. 7/10 Több

(2016. 11. 19.)
Kannibál Rómeó és transzgender Júlia meséje az idilli francia tengerparton. 60/100 Több