Macska-jaj

Macska-jaj

Crna macka, beli macor

Grga Pitic - a cigány keresztapa és szemétdombkirály - és Zarije, egy cementüzem büszke tulajdonosa, régi jó barátok, bár vagy 25 éve nem találkoztak. A már nyolcvanas éveiket taposó, betegségekkel küszködő két zsivány kölcsönös tiszteletben élt át együtt bűnt és bűnhődést. Zarije fia, Matko, a semmirekellő naplopó, mivel saját apját nem meri megkérni, Grgától kér pénzt kölcsön egy vonatrakomány benzin megszerzésére. Matko, sikeres trükkjén felbuzdulva felajánlja Dadan Karambolónak, a cigány gengszterek kábítószeres királyának, hogy beveszi a benzinbuliba. A gátlástalan Dadan azonban becsapja, így nincs más választása, mint elfogadni Dadan kárpótlási kérését, vagyis hogy hozzáadja fiát, Zarét Dadan húgához, Afroditához.

Rendező: Emir Kusturica
Forgatókönyvíró: Gordan Mihić
Ország: Ausztria, Németország, Franciaország, Görögország, Jugoszlávia
Premier (HU): 1999.08.19.

2022.03.09 JRD

A túlértékelt...

Szeretem ezt a filmet, (noha nagyon-nagyon-nagyon túlértékelt). Nem gondolom, hogy igazi szatíra lenne, sem azt, hogy komédia, csak egy film, amin jókat lehet röhögni. Kissé abszurd, de szerethető. Egy biztos: jó film. Imádni valóak a főbb karakterek. A történet is aranyos. Van benne csípős gúny, csibészség, némi sz3x, ármánykodás, hazugság, disznó, sz@r, esküvő...stb. Jó kikapcs az tuti! Ha máshonnan nem is,de a filmből egy életre megtanulja az ember a mára már ikonikussá vált angol szöveget, miszerint: I think this is the beginning of a beautiful friendship... A mostanra pedig világhírűvé vált betétzenéről meg ne is beszéljünk. (Bevallom néha úgy érzem, hogy a zene miatt (BUBAMARA) vált ikonikussá ez a film.) Akárhogyan is, de ha még nem nézted nézd meg. Ha mást nem is ad a film, kicsit belepislanthatsz Kusturica világába. Szóval kalandorok! Filmre fel és ó szórakozást!

2015.02.20 erare

Annyira őrült és annyira vicces ez az egész katyvasz, amit itt összehord ez a Kusturica, hogy az már fáj. Persze pozitívan fáj. :-)

Kusturica egy zseni! Egy ízig-vérig balkáni humorbomba. Szinte nincs is olyan része, amikor nem nevetek vagy szórakozom rajta. Ajánlott kategória mindenféleképpen.

2020.02.18 HE7EDIK

Az alpári humor kedvelőinek kihagyhatatlan, azonban ez tőlem olyan messze áll, mint Makó Jeruzsálemtől. Sorry.

2015.04.25 Yosihiro

A vigjáték egyik igazi remekműve. Unatkozni nem lehet rajta hiszen mindig történik valami. A nevetés a legjobb orvosság szokták mondani hát itt megkapjuk minden mennyiségben. A szereplők nagyot alakítanak a forgatókönyv nagyszerű mi kell más? Csak m... Több

A film összbevétele 348 660 dollár volt (imdb.com).

"This is the beginning of a beautiful friendship."-Ez egy gyönyörű barátság kezdete. Ez a többször is elhangzó mondat eredetileg a Casablanca című filmben hangzott el. Szerző: JRD

A film költségvetése 4,5 millió dollár volt. A bevétek ezt meg sem közelítette. Kicsivel több, mint 311 ezer dollárt hozott a konyhára, illetve egy nemzetközi díjat.Szerző: JRD

A film eredeti szerb címe Crna mačka, beli mačor, ami magyarul annyit tesz, Fekete macska, fehér kandúr.Szerző: ps

Emir Kusturica ezt megelőző filmje az Underground volt, amelyet annyira negatív kritika fogadott, hogy a rendező 41 évese bejelentette visszavonulását. Nagy szerencsénkre végül meggondolta magát.Szerző: ps

(2015. 05. 05.)
Zseniálisan szórakoztató vígjáték, Kusturica mára már klasszikussá vált műve, kötelező darab! Több