Macskajáték

A film hősnői a két Szkalla nővér. Fiatal korukban ragyogtak és csinosak voltak, de mára megöregedtek és külön élnek. Giza a magányosabb. Testi fogyatékkal él fiával Münchenben. Orbánné özvegy és énekórákat tart Budapesten. Utolsó kapcsolata Csermlényihez, régi udvarlójához, egy… Több

Forgatókönyvíró: Makk Károly, Tóth János
Ország: Magyarország
Premier: 1974.05.10.

2021.11.17 Péter Fazekas

Nagyszerű film.

2018.04.12 Berto49

Örkény István több műfajban feldolgozott írása nyomán készített színésznői jutalomjáték Dajka Margitnak. A különböző színpadokon nagyon sok színésznő remekelt a Szkalla lányok időskori alakításával, nekem szerencsém volt, mert a Vígszínházban láttam,... Több

2016.01.26 kórica

Fantasztikus film gyönyörű képekkel, vágásokkal, fajsúlyos hangmérnöki munkával, melyek mind a színészi játék mellé emelkednek, így együtt adják a nagyszerű élményt, kényeztetve bennünket.

A film az Oscar közelébe került, ahogy most a Testről és lélekről (besorolták az öt jelölt közé), de sajnos Fellini Amarcord-ja lett a díjazott.Szerző: Berto49

A film története egy 1963-mas regényen alapul, melyet Örkény István írt, azonos címmel. 1969-ben színpadi mű is készült belőle, melyet ’71-ben mutattak be a nagyközönségnek. Szerző: Bogi87

A történetet Szabó István is feldolgozta, ő 1983-ban készítette el filmjét. Szerző: Bogi87

A Macskajáték című filmben Mezei Mária kapta meg Giza szerepét, aki ezt el is vállalta, ám a forgatás előtti napon teljesen váratlanul elállt ettől. Az alkotóknak gyorsan találniuk kellett valakit a helyére, így került képbe Bulla Elma, aki a történet színházi feldolgozásában már sikeresen alakította Giza figuráját.Szerző: Bogi87

Fame
1982