Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mad Max: A harag útja

(Mad Max: Fury Road)
Mad Max: A harag útja

Tartalom

A posztapokaliptikus jövőben mindenkinek meg kell küzdenie a javakért és az életben maradásért. Az embertelen körülmények között két lázadó próbál igazságot szolgáltatni. Max (Tom Hardy) nem a szavak, sokkal inkább a tettek embere, aki saját békéjét keresi, miután elvesztette feleségét és gyermekét, Furiosa (Charlize Theron) pedig abban látja a túlélés lehetőségét, ha átkelve a sivatagon hazatér gyermekkori otthonába.

2015. 05. 23. 18:02

Ha más nem, mostantól a 18 éves alkotási folyamat már tuti sikerrecept, George Miller akciói nem csupán agyrobbantó oktánszámon pörögnek, de ráadásul még egy hihetetlen extenzív világot is körülírnak, ahol minden klappol. Szóval nyilván kurva jó.

2015. 05. 28. 18:32

Május végén járunk és mozikba került a 2015-ös év eddigi legjobb filmje. Akció szekvenciákban, látványban, a külcsín mellé tökéletesen passzoló atmoszferikus zenében, hangulatban hihetetlenül gazdag. A rövid, akciómentes jelenetekben pedig képes mély gondolatok közlésére, ami igazi bravúr. Egyszerre döngöl földbe és emel fel. Felidézi nem csak az elődöket, de a zsáner legszebb 70-es, 80-as évekbeli darabjait. Egyszerre retrospektív és újszerű. Legnagyobb zsenialitása pedig talán abban rejlik, hogy bár Max a címszereplő és a világa is hihetetlenül maszkulin, a film igazi hőse Furiosa, illetve a női mellékkarakterek.

2015. 06. 01. 08:07

Bevallom, hogy a 93% alapján sokkal többet vártam a filmtől. Legalább egy pici gondolatot. Pld. a Terminátor 2 is elejétől végéig brutál akció, de legalább vannak benne pillanatok, amelyek mégiscsak értékesebb művet csinálnak belőle. Mindenesetre a Mad Max - A harag útja csak egy comix film, amely nem comix alapján készült. Jó szórakozás jelenthet tinédzser nézőknek, de nagyon hamar el lesz felejtve. A Tom Hardy színészkedése egy különös tragédia (ahogy rázza a fejét a "csúnya emlékeknél" - fiam jobban eljátszaná), nem tudom elképzelni, hogy ki szimpatizálhat ezzel a Max-el, amely kb. ugyanúgy viselkedik mint a többiek (harcol a túlélésért és nem tud beszélni) és pld. Charlize Theron alakítása sokkal intelligensebb és szimpatikusabb benyomást kelt. Ráadásul ez az a akció film típus, amikor mindenki pinpong labda ütés után hal meg, csak a főszereplőkön kamion is átmehet és nem éri semmi bajuk. Ennél lehetett sokkal, de sokkal jobb filmet csinálni, lett volna rá potenciál.

Sean Penn
Sean Penn
Jason Momoa
Tom Hardy

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 355 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának első helyén áll.

Tom Hardy és Charlize Theron verekedős jeleneténél Theron egyszer úgy lekönyökölte a társát, hogy Hardynak eltört az orra.

Smoking Barrels: Mad Max - A harag útja
A Mad Max valószínűleg nem fog új időszámítást nyitni, talán megismételhetetlen klasszikussá sem válik (erről akár saját folytatásai is tehetnek már), viszont a blockbusternek egy olyan mítikus eszményét valósítja meg, amelytől az utóbbi időben mintha egyre messzebb kerültünk volna.
Revizor: MINDEN, MI FÉNYES ÉS KRÓM
George Miller, aki már az akciófilmek megszületése előtt is tökös akciófilmeket forgatott, elkészítette a műfaj új etalonját. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtekercs: Láttatok már kétórás autós üldözést?
A Halálos iramban már csupán egy gyermekded fogócska, Liam Neeson már csak egy vergődő öregember, Luc Besson francia istállója pedig zárhatja kapuit. A Mad Max – A harag útja lekörözi a kortárs nyugati akciófilmeket. Kétszer!