Játssz Philips tévéért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mad Max: A harag útja

(Mad Max: Fury Road)
Mad Max: A harag útja

Tartalom

A posztapokaliptikus jövőben mindenkinek meg kell küzdenie a javakért és az életben maradásért. Az embertelen körülmények között két lázadó próbál igazságot szolgáltatni. Max (Tom Hardy) nem a szavak, sokkal inkább a tettek embere, aki saját békéjét keresi, miután elvesztette feleségét és gyermekét, Furiosa (Charlize Theron) pedig abban látja a túlélés lehetőségét, ha átkelve a sivatagon hazatér gyermekkori otthonába.

2015. 06. 15. 23:46

Nem feltétlenül vagyok egy nagy Mad Max rajongó, tulajdonképpen az eredetiből is csak Mel Gibsonra emlékszem...meg Tina Turnerre a harmadik részből. Lehet, hogy elfogult vagyok, de úgy gondolom, hogy ezt a filmet Charlize Theron vitte a vállán, legalábbis mindenkit lejátszott a színről. A film inkább látvány mint mondanivaló és egy kicsit néha túlzás is. Egynek jó volt, mert lekötött, de többször nem hiszem, hogy megnéztem.

2015. 06. 01. 20:22

Jó film volt, de azért annyira nem zseniális szerintem amennyire olvastam róla a kritikákban és a véleményekben. Kiemelkedik a mai akciófilm mezőnyből. Látványos akció jelenetek, amit nem tesznek tönkre a gyors vágásokkal és remek hangulatú képi világ. Azonban az 5 csillagos értékeléshez kéne nekem valami plusz is a filmbe, mert a történet az semmilyen. Tudom, nem is az a lényeg egy akciófilmben és egyik Mad Max film sem erről volt híres, de azért ennél kicsit többet is tartalmazhatott volna a forgatókönyv. Egy mondatban le lehetne írni a filmben történteket, de az spoileres lenne.
Viszont tényleg egy kiváló akciófilm, amit muszáj megnézni a műfaj szerelmeseinek, de az év filmje-címtől már most messze van.

2016. 05. 27. 17:47

Szédületesen jó kameramunka, látványvilág, díszletek, jelmezek, sminkek és maszkok. Nem véletlenül kapta 2016-ban a legtöbb Oscar-díjat.

Sean Penn
Sean Penn
Jason Momoa
George Miller

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 355 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának első helyén áll.

Tom Hardy és Charlize Theron verekedős jeleneténél Theron egyszer úgy lekönyökölte a társát, hogy Hardynak eltört az orra.

Smoking Barrels: Mad Max - A harag útja
A Mad Max valószínűleg nem fog új időszámítást nyitni, talán megismételhetetlen klasszikussá sem válik (erről akár saját folytatásai is tehetnek már), viszont a blockbusternek egy olyan mítikus eszményét valósítja meg, amelytől az utóbbi időben mintha egyre messzebb kerültünk volna.
Revizor: MINDEN, MI FÉNYES ÉS KRÓM
George Miller, aki már az akciófilmek megszületése előtt is tökös akciófilmeket forgatott, elkészítette a műfaj új etalonját. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
Filmtekercs: Láttatok már kétórás autós üldözést?
A Halálos iramban már csupán egy gyermekded fogócska, Liam Neeson már csak egy vergődő öregember, Luc Besson francia istállója pedig zárhatja kapuit. A Mad Max – A harag útja lekörözi a kortárs nyugati akciófilmeket. Kétszer!