Játssz egy Xbox-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Férfiak és csirkék

(Mænd & høns)
Férfiak és csirkék

Tartalom

Gabriel és Elias fivérek, azonban nagyon különböznek egymástól. Gabriel egy szürke egyetemi tanár, míg testvérét csak a nők izgatják. Épp, miközben egyik óráját tartja, Gabriel telefonhívást kap, melyben közlik vele, hogy édesapja életét vesztette. A dolgok váratlan fordulatot vesznek, amikor a fivérek megnézik halott apjuk video üzenetét, melyben bevallja, hogy a fiúk nem vérszerinti gyermekei. Gabriel és Elias kiderítik, hogy biológiai apjuk Ork szigetén él, és elindulnak, hogy megismerjék igazi családjukat. De az első találkozás nem alakul túl rózsásan,  és mindketten a mocsaras Orkban ragadnak. Itt ismerkednek meg a község polgármesterével és lányával, Ellennel. A nő neurotikus, gyűlöli az életét, önmagát, apját és a szigetet is. A furcsa társaságban Elias és Gabriel felfedezik az igazságot önmagukról és rokonaikról, mely egyszerre bénító és felszabadító.

forgalmazza: Vertigo Media

2017. 07. 19. 16:19

Anders Thomas Jensen-film, örültem, hogy Mads Mikkelsen is szerepel benne, ezért mindenképpen érdemes megnézni, bár a rendezőt nem igazán kedvelem, a „Zöld hentesek” pl. teljesen kiakasztott. Mondjuk ez a fekete és abszurd humorral teli film is közeljárt a kiakasztásomhoz, de volt benne pár olyan humoros jelenet is, amin én is elmosolyodtam, ezek a részek elviselhetővé tették. Az az egy biztos, hogy Jensennek nem lesz helye a kedvenc rendezőim között.

2016. 11. 29. 08:34

Elég furcsa, bizarr feketekomédia. Vannak benne jó kis "egyszerű" elmefuttatások (bibliáról, pszichológiáról, Einsteinről), de a film értékét számomra nem növelik, egyszer végig bírtam nézni. Lényege: Minden teremtmény egy csoda, legyen az csúnya vagy szép, sovány vagy kövér, jó vagy gonosz, gyerek vagy idős, állat vagy emberek és bármi, amit valaki valahol megteremtett...Érdekes ábrázolásban!

2016. 02. 09. 22:39

Szuperbeteg és nekem kissé túltolt redneck-biopunk fekete komédia XD

Søren Malling
Søren Malling
Movieaddicts: Állati elmék
A film mondanivalója azért is „nagyot üt”,mert mindenféle giccs és pátosz nélkül van tálalva. A rengeteg nevetés és szörnyülködés mellett szükségünk is van erre. 9/10
VOX: Férfiak és csirkék
A Férfiak és csirkék zsigerekig hatol, képkockáiról egyszerre jut eszünkbe a rohadt és az éteri, néha nem esik jól nézni, mégis mágnesként tartja fogva tekintetünket és mindvégig – szó szerint – őrülten szórakoztató. 8/10
Hetediksor: Féltestvérek
Anders Thomas Jensen újra a rendezői székbe ült és mi újra átéljük azt, amihez annyira ért. Lehet szeretni, vagy nem szeretni, a film senkit nem hagy hidegen, érzelmeket, gondolatokat indukál. Ahol ennyi férfi és csirke van összezárva, az nem családi mozinak készült. 8/10