Férfiak és csirkék

Mænd & høns

Movieaddicts.hu
2016/02/16

Állati elmék
A film mondanivalója azért is „nagyot üt”,mert mindenféle giccs és pátosz nélkül van tálalva. A rengeteg nevetés és szörnyülködés mellett szükségünk is van erre. 9/10 Több

Vox.hu
2016/02/17

A Férfiak és csirkék zsigerekig hatol, képkockáiról egyszerre jut eszünkbe a rohadt és az éteri, néha nem esik jól nézni, mégis mágnesként tartja fogva tekintetünket és mindvégig – szó szerint – őrülten szórakoztató. 8/10 Több

Hetediksor.hu
2016/02/18

Féltestvérek
Anders Thomas Jensen újra a rendezői székbe ült és mi újra átéljük azt, amihez annyira ért. Lehet szeretni, vagy nem szeretni, a film senkit nem hagy hidegen, érzelmeket, gondolatokat indukál. Ahol ennyi férfi és csirke van összezárva, az nem családi mozinak készült. 8/10 Több

Smoking Barrels
2016/06/07

A Férfiak és csirkék tehát hiába lenyűgöző külsőségeiben, pont azok a mechanizmusok hiányoznak belőle, amelyek nem hogy két órán, de legalább 20 percen keresztül képesek lennének működtetni. Az élmény pedig így minden egyedisége ellenére is rendkívül lapos, a humor és a dráma is csak nyomokban fedezhető fel - a legjobb pillanataink azok lesznek, amikor egy eszement megoldáson hüledezhetünk. Lehet, hogy a dán filmekre is ráférne már egy vérfrissítés? 6/10 Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!