A makrancos hölgy

A makrancos hölgy

The Taming of the Shrew
Ecuador

Az 1500-as évek végén Páduában egy gazdag kereskedő nagy gondban van: szeretné férjhez adni lányait, de hiába legyeskedik tucatnyi lovag a bájos Bianca körül, hiába állnak sorba a kérők a házában, addig ő nem adja áldását a frigyre, amíg nem kötik be előbb Bianca nővérének a fejét. Katarina azonban nem könnyű eset. Nem hiába hívják makrancos hölgynek: tüskés, érdes modora miatt egyetlen férfi sem ostromolja - nincs az a legény, aki szívesen hajtaná fejét önként a hóhér bárdja alá.áááDe aztán egy napon a városba érkezik egy idegen: Petruchio, aki éppen gazdag feleséget jött keresni Páduába. Katarina nyelvét ugyancsak felvágták, de nem kell félteni Petruchiót sem. Ha neki nem sikerül betörni a vad hölgyet, akkor senkinek!

Zene: Nino Rota
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier (HU): 1968.07.11.

2023.08.29 JRD

Benne van a TOP 100 filmben, ami az én listámat illeti

És nem véletlenül! Elizabeth Taylor és Richard Burton remek alakítást nyújtottak a filmben. Szinte azt hisszük, hogy önmagukat adták... és talán ez így is volt. A látvány, a film hangulata már megéri a rászánt időt. A nyelvezet, a pajkos megjegyzése... Teljes kritika

2015.09.01 Mr. Zero

Egyszerűen lenyűgöző. Tökéletes történetet kapott a film, komoly témát feszeget. Alap klasszikus. Sokaknak tudnám ajánlani legalább egyszeri megnézésre. Mivel hasonló filmet nem sokat tudnék felsorolni. Kedveltem!

2016.04.29 Cordelia Bennett

A klasszikus filmek egyik gyöngyszeme. Shakespeare, Taylor, Burton együtt remek kombináció. Szenvedély és érzelmek, látvány és üzenet.

2015.11.18 Ecuador

Sziasztok ! Imádom ezt a filmet, ebben a rendezésben, ebben a szereposztásban és az eredeti szinkronjával ! Remélem nem vétek valami szabály ellen, de szeretném ezt a filmet letölteni vagy akár megvenni, de csak is az eredeti szinkronosért ! Ezért a filmért komoly jutalmat adnék... Tisztelettel az olvasóknak

2023.08.28 Ergit

Jól vitték színre ezt a remekművet!

Magyarországon közel hatvan esetben került színpadra különböző rendezésekben.Szerző: JRD

A makrancos hölgynek számtalan, több mint 40 verziója készült eddig már el. A dögös és a dög (2008) szintén ezen a történeten alapul. De A Sógorok réme (2003) vagy a 10 dolog, amit utálok benned (1999) is ugyanilyen filmek. De még folytathatnánk a sort: La bisbetica domata címen (1908) egy rövidfilm formájában került be a filmek világába. Kiss Me Kate (1958, 1968, 1975), A makrancos pasas (1980). A simlis és a szende című tévésorozat Atomic Shakespeare (1986) című része és így tovább. Szerző: JRD

„Férjed: urad, fenntartód, életed, Fejedelmed és főd, aki rajtad és Jólléteden csügg, éretted magát Koczkára vetve földön, tengeren S virrasztva vészes éjen, hűs napon.” – ez az utolsó fejezetben elhangzó monológ sokak szerint a nő elnyomásának egyértelmű hangja. Természetesen számtalan verzió is napvilágot látott, hogy Kata ezen szavai mit is takarhatnak. Volt, aki úgy gondolta, hogy csak bolondját járatja a férjével, és elhiteti vele, hogy megszelídült. Mások szerint Kata beleszeretett a férjébe, és ez vezetett a változáshoz. Ugyanakkor voltak olyan ötletek is, hogy az éheztetés és bezártság hatására az asszony megtört. Szerző: JRD

(2015. 11. 02.)
Nincs mit ragozni ezen, aki még nem látta ez a kiváló feldolgozást, nagyon sürgősen pótolja! Több