Mamma Mia!

Donna (Meryl Streep) sikeres és független nő, szállodát vezet egy kis görög szigeten, és egyedül neveli lányát, Sophie-t (Amanda Seyfried). Elérkezett az ideje, hogy az ifjú Sophie férjhez menjen. Az esküvőre hivatalosak Donna régi barátnői, Rosie (Julie Walters) és Tanya (Christine Baranski),… Több

Rendező: Phyllida Lloyd
Forgatókönyvíró: Catherine Johnson
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2008.07.17. | SkyShowtime (2023.02.14.) | HBO Max (2024.04.26.)

2023.08.25 Harper

A nők imádják

A családom nő tagjai imádják a Mamma Mia! mindkét részét (és úgy tudom, készül a harmadik is, így annak is rajongói lesznek valószínűleg). Számukra romantikus a sztori, és szerethetőek a karakterek is. A helyszínek mondjuk valóban nagyon szépek Görögországban, és az ABBA számok is kellemesek a film alatt. Az meg külön érdekesség, hogy maguk a színészek énekelnek. Pierce Brosnan kicsit kappan hangon, de jól áll neki, és sármos is a fickó. James Bondként azért jobban kedveltem. De azok az idők elmúltak sajnos. A filmmel az életszerűség a gondom, mely idegesítő számomra (mármint hogy nincs). Meryl Streep bár az egyik leginkább elismert színésznő az Egyesült Államokban, én soha nem szerettem (és a filmjeit sem). Ez van. Ami a helyszíneken kívül tetszik ebben a zenés puncsban, az Amanda Seyfried, aki mindig kedvencem volt, bármit is csinált a vásznon. Összességében a Mamma Mia! számomra megmaradhat a nők kedvencének, számomra túl szintetikus és cukormázzal leöntött szirupos édességtenger, amit bőven elég volt egyszer látni.

2018.03.17 indingo

Nem igazán kedvelem az éneklős filmeket, mert egy idő után elkezdenek idegesíteni a dalok. Itt nem így volt. Remek dalokat válogattak össze és a történet is könnyed volt, érzelmes és humoros. A három apa is szuper.

2019.01.26 dailyfilmsan

Ilyennek kell lennie egy musicalnek. Magával ragadó a görög helyszín és a görög hangulat. A chasting is jó lett mert Meryl Streep és Amanda nagyon hasonlóak még gesztudok is egyeznek náluk. Nekem tetszett a film nagyon az egyik kedvencem.

2018.12.07 mamiéstöti2

Ezt a filmet bátran megnézheti akárki, de tényleg, mert nincs olyan, aki ezeket az örökzöld slágereket nem ismerné és az egész történetet egyedivé teszi.

2018.08.13 Szilonka

Egy Abba dalt indig jó újra meghallgatni, ha sok dalt hall az ember az még jobb. Aranyos, romantikus kis film.

A Mamma Mia forgatási helyszíne a Skopelos sziget, ami a Szporadesz szigetcsoport tagja. A sziget 45 km hosszú és 12 km széles. De a szigetcsoport más szigetein is forgattak. A főbb jelenetek azonban, mint az esküvő is, a Skopeloson játszódnak.Szerző: Harper

A film svéd premierjére természetesen a négy eredeti ABBA tag is ellátogatott és 1986 óta először álltak össze egy fotó erejéig.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Pierce Brosnan alakításáért "elnyerte" a legrosszabb férfi mellékszereplőnek járó Arany Málna-díjat.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film 2017-ig a legtöbb bevételt hozó, élőszereplős musical címmel büszkélkedhetett. Tavaly az élőszereplős A szépség és a szörnyetegnek sikerült letaszítania a trónról.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 04. 10.)
Szerethető, magával ragadó kis ABBA-összes, amelyet receptre írnék fel mindenkinek depresszió ellen. Több