Mary Poppins

A Banks család nevelőnője váratlanul olajra lépett, Jane (Karen Dotrice) és Michael (Matthew Garber), a két vásott kölyök pedig a szülőkre szabadult, ám nekik nem sok idejük van a csemetékkel foglalkozni. Mr. Banks (David Tomlinson) felad egy hirdetést a Timesba, a jelentkezők pedig… Több

Forgatókönyvíró: Bill Walsh, Don DaGradi, P.L. Travers
Premier (HU): 1986.11.04. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.08.19 Ergit

Szeretni való, kedves film! Jó zenék, érdekes jelenetek.

2020.01.02 Artemisia

Megunhatatlan, örökzöld klasszikus, mesés gyerekfilm, emellett az egyik legjobb klasszikus is. Az a fajta dilm amit legalább egyszer mindenkinek látnia kell.

2017.10.23 Deku

Nem kapott el a hév miután megnéztem sőt azt kell mondjam már rögtön az elején unalmassá vált. Valószínűleg másokat jobban megérinthet ez a film mint engem mert én valahogy nem dobtam el az agyam tőle.

2016.12.12 Berto49

A Banks úr megmentése után muszáj volt megnéznem, és nagyon tetszett. Igazi családi Disney-film. Egyszerűen nem értem, hogy miért tiltakozott az írónő minden egyes apró-cseprő, lényegtelen dolog miatt. Ez a film sokkal több nézőhöz eljutott, mint ame... Több

2018.01.31 diumiu

A Mary Poppins történetet olvastam, láttam színházba és természetesen a filmet. Bármilyen feldolgozásban szeretem, a zenék fülbemászóak, Julie Andrews Tökéletes, imádom!

Karen Dortice elsőre túl hamisan énekelte fel a dalokat a stúdióban.Szerző: Artemisia

A Banks gyerekeket alakító gyerekszereplők nem voltak minden trükkbe beavatva, így sokszor tényleg meglepődtek Mary Poppins mutatványain. Szerző: Artemisia

Julie Andrews személyét maga az írónő, P. L. Travers castingolta telefonon. Julie közvetlenül szülés után, még a kórházban beszélt vele.Szerző: Artemisia

Walt Disney lányai imádták a Csudálatos Mary-könyveket, meg is ígértették apjukkal, hogy egyszer filmet készít belőle.Szerző: Artemisia

(2015. 10. 06.)
Robert Stevenson rendezői munkájára nem lehet panasz, a film sikere mégis Walt Disney-nek köszönhető, rengeteg energiát, időt és pénzt fektetett bele, ami végül busásan megtérült. Megunhatatlan klasszikus! Több