Me Before You
Timike

Emilia Clarke

Lou Clark egy vidám, ámde céltalan 26 éves nő, aki egyik munkahelyén sem képes hosszabb időt eltölteni. Életében gyökeres változás áll be, mikor egy kastélyban egy lebénult ifjú bankár gondozója lesz. Will megkeseredett és cinikus, és úgy véli, számára már nem tartogat sokat a az élet.… Több

Rendező: Thea Sharrock
Író: Jojo Moyes
Forgatókönyvíró: Jojo Moyes
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2016.06.16. | HBO Max (2022.05.17.)

2023.04.02 Tibor397141

Remek romantikus film, nem igazán férfiaknak való, de van az a pillanat, amikor maradni érdemes a képernyő előtt. Kiszámítható, nem szirupos (annyira), de gyorsan elrepült az idő.

2016.11.18 indingo

De miért? Ezt kérdeztem magamtól a végén. Máig nem tudom megérteni a fiú döntését. A története szívbemarkoló.

2017.02.28 ArpiHajdu és Réci

Giccs mentes romantika

Nagyon ritkán fordulnak elő mostanában olyan romantikus filmek, amelyek valódi értékkel bírnak, hiszen a romantika a filmvilágban már-már egybeforrt a romkomokkal, amelyek lapos poénokkal igyekeznek bemutatni a párkapcsolat nehézségeit (tisztelet a k... Teljes kritika

2017.01.06 Berto49

Lerágott csont a film témája, hasonlót kapásból kettőt-hármat tudnék mondani (Életrevalók, Beszélj hozzá, Cartagena…). Azt viszont meg kell jegyezni, hogy Jojo Moyes romantikus írónő műveitől őrizkedni kell, bár az ízlésem magától is védekezik a haso... Több

2017.07.23 Deku

Emilia Clarke nagyon elbűvölő szereplést mutatott be nekünk. Nagyon érzelmes és szívhez közel álló lett ez a film. Nem kellet csalódjak benne. Remek és többször nézős.

A film összbevétele 208 314 186 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 71 442 545 forintot termelt. A hazai mozik összesen 51 039 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film Jojo Moyes regénye alapján készült, aki a film forgatókönyvét is készítette. Szerző: indingo

A film népszerű regényéből készült, az írónő készítette el a filmváltozat forgatókönyvét is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film két szereplőjének, Sam Claflinnak és Matthew Lewisnak ugyanazon a napon van a születésnapja, június 27-én.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A könyvben a főszereplő, Lou Clarke csináltat egy méhecskés tetoválást. A film után Emilia Clarke is megcsináltatta első tetoválását az egyik ujjára, méghozzá egy méhecskés alakzatot varratott magára.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 07. 26.)
Életszeretet?
Furcsa, ellentmondásos alkotás Thea Sharrock első egészestés rendezése, a Mielőtt megismertelek. Az életet ünnepli miközben az eutanázia kérdését feszegeti – közönségének megítélése vélhetően nagyban azon fog múlni, hogyan is viszonyulnak a kegyes halálhoz. SPOILERES KRITIKA! Több

Értékelés: 7.9/10
(2016. 07. 01.)
Nem mondom, hogy egy tökéletes filmet láttam, ilyet sosem mondhatok, azt viszont írásba adom, hogy a félelmem tökéletesen alaptalan volt. Amennyiben sor kerül rá, izgatottan nézek a folytatás elébe is (Jojo Moyes – Me after you), és bíztatnám a kevésbé romantikus lelkeket is, mert nem csak egy esélyt, de a mozi árát is megéri.... Több

(2016. 06. 29.)
A Csillagainkban a hiba visszahozta a halállal egybeszőtt romantika divatját a mozikba, és erre a jól kitaposott ösvényre lépett most Emilia Clarke is a Mielőtt megismertelekben. Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 12. 21.)
A "Me Before You" az IMDb -n 7,5 pontot kapott, ám valójában 2016 egyik legszebb filmje. A Filmworlds "meglátta" a történetben a kivételességet és nálunk erős 8,5 pontot kap. Mindenkinek ajánljuk, aki valódi érzéseket szeretne látni egy filmben. Több

(2016. 06. 18.)
Egy szó, mint száz a Mielőtt megismertelek egy tipikus lányregény, egy tündérmese, szerelemről, életről, reményről amerikai köntösbe bújtatva. Közel sem tökéletes, de mégsem lehet rá haragudni, mivel van egyfajta kedvesség, báj és finom humor, ami átjárja az egész alkotást. Több