Megetetett társadalom

Megetetett társadalom

Fast Food Nation

Eric Schlosser Magyarországon is megjelent bestsellere, a Megetetett társadalom ihlette Richard Linklater Arany Pálmára jelölt filmjét, amely a Traffic nyomdokain haladva görbe tükröt tart az amerikai álom mára már korántsem makulátlan ábrázata elé. Richard Linklater tablója az illegális bevándorlótól a középnyugati éttermi dolgozókon át a topmenedzserig a társadalom minden szereplőjét szembesíti a kellemetlen igazsággal, hogy szar van a palacsintában (vagy éppen a hamburgerben), és az uniformizált világban semmi sem az, aminek látszik.

Forgatókönyvíró: Eric Schlosser
Catalina Sandino Moreno
Wilmer Valderrama
Catalina Sandino Moreno

2016.11.03 nero

Szeretem Linklater filmjeit, de szerintem ez egyszerűen harmatgyengére sikeredett. Nem tudnám megmondani, melyik is volt az a pont, amikor végül teljesen elveszítettem az érdeklődésemet a film iránt, minden esetre szerintem teljesen felejthető alkotás ez.

2016.10.29 Firencz

Ez egy eléggé ötletes film, de a mondanivalója szerintem annyira erőltetett és didaktikus, hogy nekem ez egyszerűen kevés volt így. Az alakítások persze rendben voltak, igaz maguk a karakterek is inkább papírmaséknak mondhatóak. Szerintem ezt a filmet egyszer meg lehet nézni, de sajnos ennyi is van benne.

A telhetetlen
2018