Bánsági Ildikó

Hendrik Höfgen ambiciózus színész Hamburgban. Egyetlen vágya a siker. Miután Mephistót alakítja a Faustban, az ország legnépszerűbb színésze lesz. És akkor sem távozott, miután a náci párt átvette a hatalmat. Barátai, felesége elmenekülnek, de ő készen áll arra, hogy apró kompromisszumokat kössön… Több

Rendező: Szabó István
Író: Klaus Mann
Forgatókönyvíró: Dobai Péter, Szabó István
Ország: Ausztria, Magyarország
Premier (HU): 2022.03.24.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2019.06.24 De Matt

Monumentális dráma!

Szerintem minden idők egyik legjobb filmje. Amellett, hogy kitűnő a cselekménybonyolítás és a szereplők kiválóan alakítanak, a főszereplő Brandauer egyszerre emberi, démoni, természetfölötti és hétköznapi. Szabó István kiválóan mutatja be egy becsvágyó színész érvényesülési kényszerét, majd elkerülhetetlen bukását egy olyan élethelyzetben, ahol nem minden fehér vagy fekete, legalábbis az elején még nem az. Hendrik Höfgen alakja nagyon összetett, úgy vagyok vele, hogy még most is, amikor már ötödször nézem végig, komoly kérdéseim vannak a főhős vívódásaival kapcsolatosan. Szabó nagyon érdekes témákat vet fel / anyanyelv/otthonmaradás/menekülés/ barátokkal való kapcsolat/ behódolás/. Höfgen tragédiája végül elkerülhetetlen, hisz nem veszi észre, hogy egyszerű eszközzé vált a nácik kezében, és tündöklése is, bukása is hozzájuk kötődik.

2017.08.31 Deku

Ez a film már megnézése előtt sem okozott hatalmas izgalmakat vagy várakozást bennem. Sajnos a film végén sem változott meg a véleményem lohasztó és unalmas volt a végéig.

2018.03.13 hackerjulcsi

Sajnos nagyon nem tetszett ez a film. Háromszor álltam neki megnézni mire sikerült - valahogy mindig bealudtam rajta. Hosszú és vontatott, ráadásul a színház világa mint téma sem érintett meg a filmben.

2018.11.05 Kirana80

14 évesen láttam először a Mephisto-t nyilván nem értettem meg még annyi mindent belőle mint most. Magával ragadott a film szenvedélyessége, a pazar látványvilág a hihetetlen hangulatteremtés, és Klaus Maria Brandauer elképesztő alakítása. Szabó Istv... Több

2016.06.23 postaslaszlo8

Ez a film kettős érzelmeket váltott ki belőlem. Egyfelől egyedi a téma ábrázolásmódja, a hangulata. Másrészről viszont ez a történet lehetett volna kidolgozottabb is. Persze az büszkeséggel tölti el a magyar embert, hogy ez már egy Oscar-díjas alkotás.

Klaus Mann a címszereplő alakját saját sógoráról mintázta meg, akit Gustav Gründgens-nek hívtak.Szerző: Bogi87

A filmet a 2012-es évben a Magyar Művészeti Akadémia beválasztotta az 53 legjobb magyar alkotás sorába. Szerző: Bogi87

Magyarországon kívül Németországban (K-Berlinben, Ny-Berlinben és Hamburgban), valamint Franciaországban (Párizsban) is leforgattak pár jelenetet.Szerző: Bogi87

A legtöbb jelenetet Budapesten vették fel. Szerző: Bogi87

A forgatási munkálatok 1980-ban zajlottak és kb. 4 hónapig tartottak, július és november között.Szerző: Bogi87

(2016. 01. 24.)
A rendezőre jellemző lírai szemléletmódon túl Koltai Lajos képei és a színészi játék hozzá tudta adni azt a bizonyos pluszt, amelynek köszönhetően úgy földhöz tudja vágni a nézőjét, hogy attól koldul. Kötelező darab! Több