Merülések

Merülések

Cracks

Miss G. egy angol bentlakásos lányiskolában tanít a múlt század harmincas éveiben. Sajátos nézeteivel teljesen elbűvöli az úszócsapat tagjait. A szabad szellemű tanárnő önálló gondolkodásra próbálja nevelni a lányokat, a testiséget és az erotikus vágyat ébresztgeti bennük. Egy napon új diák érkezik az iskolába. A spanyol lány érkezése megbontja a tanárnő és a lányok sajátos kapcsolatát, Miss G. ugyanis túlzott érdeklődést tanúsít Fiamma iránt. A lányok egyre féltékenyebbek a jövevényre, mígnem súlyos döntést hoznak.

Rendező: Jordan Scott
Író: Sheila Kohler
Forgatókönyvíró: Ben Court, Caroline Ip, Jordan Scott
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Svájc, Írország
Premier (HU): 2012.12.20.

2024.02.20 Ahoj poplacsek

3/10 – Valakinek biztos való

A 104 percből megnéztem 67-et, ezalatt posztviktoriánus angliai lányintézeti picsogás volt megfigyelhető, melyben az alapból is nehezen kedvelhető Eva Green egy súlyosan excentrikus tornatanárnőt alakít, és a helyi bandavezérlány pozícióját aláássa a társaságból kiemelkedő új diáklány, a jó hátterű, de rejtélyes múltú új spanyol jövevény. Megannyi féltékeny pillantás, csajos intrika, meg ilyen lányos cukimukiságok nyomasztó kaleidoszkópja kavarog, a tanárnő és a spanyol diáklány között van valami titokzatos, aminek az okát talán megtudtam volna, ha képes lennék végignézni.

2017.12.26 Artemisia

Gondolkodásba ejtő,nehezen emészthető művészfilm.A narráció lehetett volna közelebbi, nem mindig jövünk rá azonnal, hogy ki,milyen indíttatásból cselekszik, pedig szükséges lenne, hiszen jelenetenként változik a felállás,a szereplők folyamatos érzelm... Több

2016.05.23 VvV

Művészfilm jellegű alkotás, csodás helyen forgatták. A története nem hétköznapi és szokatlan a film egész hangulata.

2017.05.23 ArpiHajdu és Réci

Tabukat döntöget

Szokták mondani, hogy egy bentlakásos leányiskolában csak idő kérdése és robbanni fog a bomba, így vagy úgy, de a diákok, vagy jelen esetben diáklányok lázadni fognak. A lázadás iránya is kézenfekvő (lenne): az elavult elveket valló, az egyéni kitelj... Teljes kritika

2021.08.20 Ildikó Bacskai

Nagyon tetszett a film hangulatvilága, a rideg leányiskola, a sötét erdő szenzációs környezet ennek a történetnek, szinte fázik az ember a képkockák láttán. Eva Greentől én még olyan rossz filmet nem láttam, karakterisztikus megjelenése nagyon jól il... Több

A film összbevétele 17 595 dollár volt (imdb.com).

A film alapjául szolgáló regényben Fiamma olasz származású (nem spanyol), a leánynevelő intézet pedig Nagy-Britannia helyett Dél-Afrikában található.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film történek alapját Shelia Kohler regénye szolgáltatta, és az írónő segédproducerként is részt vett a mozi elkészítésében.Szerző: Archívum

Ez volt az egyetlen film, amiben a teljes Scott-klán együtt dolgozott. Jordan Scott volt a film rendezője, forgatókönyvírója, Ridley Scott pedig testvérével Tony-val producerként vett részt a mozi elkészítésében. Szerző: Archívum

A film az Egyesült Királyságban 43 ezer eurót hozott, Észak-Koreában 40 ezer dollárt. Igen vegyes kritikákat kapott.Szerző: Archívum