Meseautó

Egy banki alkalmazott és a bankigazgató közötti sorozatos félreértéseken alapuló vígjáték, mely végül szerelemben csúcsosodik ki. A Meseautó a háborút megelőző időszak egyik legnagyobb magyar kasszasikere volt, mely a magyar filmtörténet örökzöldjévé vált. A siker elvitathatatlan érdemei voltak… Több

Rendező: Gaál Béla
Forgatókönyvíró: Vadnay László, Vitéz Miklós
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1934.12.14.

KULCSSZAVAK

2023.02.01 Eszter 79

A régi magyar filmek

Többször láttam a filmet. A régi magyar filmeknek számomra van egy bája, egy hangulata, Kabos Gyula utánozhatatlan személyisége, humora. Többször nézős film.

2016.02.14 doroffee

Tipikus kedves magyar '30-as évekbeli film aranyos filmekkel, édes-bájos módon kezelt helyzetkomikummal, édes szerelmi szállal, jópofa karakterekkel. Ajánlom!

2016.05.25 Edeske

Igazi klasszikus magyar dráma igazi profi szereplőkkel, akik hitelesen alakítanak. Ötletes és érdekes a történet, profi színészi alakítás, fordulatos cselekmény.

2016.04.28 Cordelia Bennett

A régi magyar filmek üdén tiszta, bájos meséje. Egy szegény lány, akit csak csellel tud luxusautójába ültetni a tisztességes szándékú gazdag férfi. Az ellendrukkerek ármánykodása is csak a nézők humorérzékét próbálgatja.

Meseautó? Na igen. Hisz a kocsi 20.000 pengőbe fáj, Vera pedig havi 80-at keres, tehát ha nem költene ételre, italra, lakásra, semmire, akkor csupán valamivel több, mint 20 év alatt kereshette volna meg. Pontosan 20 év 8 hónap alatt. Szerző: citizenfour99

Tolnay Klári a Nógrád megyei Mohorán nőtt fel . Keresztségben a Rózsi nevet kapta Klárivá Gaál Béla, a rendező nemesítette a film előtt!Szerző: Yosihiro