Mielőtt az ördög rádtalál

elekm90
Aleksa Palladino
Michael Shannon
Marisa Tomei

Úgy tűnik, a Hanson családban egyáltalán nincs semmi különös. A családi ékszerbolt jól megy, a felnőtt gyerekek, Andy és Hank dolgoznak, bár a nemrég elvált Hank pénzügyi problémákkal küzd. A valóság azonban az, hogy az élet Andy számára sem fenékig tejfel. A kábítószergondokkal küzdő… Több

Premier (HU): 2008.05.13.

2022.10.25 Fikatours_blogger

Nem mondom, hogy a végén rendesen elvarrták a szálakat, de azért nézhető. (Főleg Marisa.)

2021.08.25 elekm90

Érdekes krimi Lumet-től, csűrik-csavarják az idősíkokat, hogy még izgalmasabbá tegyék az egyébként jó, de annyira nem is komplex történetet, a végére ezt egy kicsit már sokalltam. Philip Seymour Hoffman az egyértelmű sztár (bár ez is leginkább egy jelenetben csúcsosodik), pedig nem gyenge a színészi gárda.

2015.05.14 Syracuse

Egész jó kis thriller volt. A neo-noir igen jó stílus, és úgy éreztem, itt is szépen kihasználták a lehetőségeket. Viszont nekem a játékidő kicsit hosszúnak tűnt (noha nem egészen 2 órás a film), voltak üresjáratok.

2015.09.01 Ragemarci

Komoly kis folyamat ábra remek színészekkel és rendezővel spékelve.

2015.08.16 doffy_joka

Gyönyörű alkotás akármilyen szempontból is nézzük. A számok magukért beszélnek. A rendező fantasztikus filmet kreált és a történet valami piszkosul el van találva. Én személy szerint nagyon szerettem minden tekintetben.

A film címe az ír pohárköszöntőből jön: "Legyen ételed és ruhád, egy puha párnád a fejed alá, tölts 40 évet a mennyben, mielőtt az ördög rád talál."Szerző: kázsé

Hogy a meztelen jelenetben Ethan Hawke jobban érezze magát, rávette az összes férfi stábtagot (önmagát is beleértve), hogy vetkőzzön meztelenre a jelenet forgatásának idejére.Szerző: kázsé

Philip Seymour Hoffman és Ethan Hawke a valóságban is régi barátai Marisa Tomeinak.Szerző: kázsé

Az eredeti forgatókönyv szerint Andrew és Hank nem testvérek.Szerző: kázsé