Játssz egy Lenovo Miix tablet PC-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mielőtt meghaltam

(Dallas Buyers Club)
Mielőtt meghaltam

Tartalom

Dallas, 1985. Ron Woodroof (Matthew McConaughey) villanyszerelőt AIDS-szel diagnosztizálják, amitől egy csapásra megváltozik az élete. Barátai nagy ívben kerülik, az orvosok pedig lemondanak róla – de a férfit nem olyan fából faragták, hogy megadja magát. Mivel az orvosoknak nem hisz, Mexikóban keres magának csodaszert, majd – látva az egészségügyi rendszer elhibázott működését – az illegálisan csempészett gyógyszereket sorstársai között kezdi árulni. Ron egy idő után olyan emberek mellett találja magát, akiket előtte megvetett.
(SódóGA)

2015. 01. 26. 17:16

Amennyire vártam, akkorát csalódtam benne. Nem fogott meg és gyenge volt a színészi játék is. Többet vártam tőle :(

2015. 01. 27. 22:12

Nagyszerű élmény Matthew McConaughey-t végre ilyen színvonalas szerepben és nagyszerű filmben látni. Így tovább!

2015. 02. 09. 16:25

A film eleje nekem picit unalmas volt, és elég vontatottnak tűnhet a cselekmény, de a színészek olyan magaslatokba emelik ezt az alkotást, amit ritkán látni. Nagyon sajnáltam, hogy DiCaprio nem kapta meg tavaly sem az aranyszobrot, de hát le a kalappal McConaughey előtt, mert ez az alakítás lehengerlő, ott a helye a legnagyobbak között ez nem kétséges. Jared Leto-t se felejtsük el, mert az ő játéka is egészen pazar. Hatalmas film, saját kategóriájában abszolút favoritok közé tartozik a 14-ben bemutatott mozik közül. Az osztályzatom 9/10, és mostantól McConaughey összes filmje várós lesz számomra.

Jennifer Garner
Jennifer Garner
Griffin Dunne
Jared Leto

Matthew McConaughey egy interjú során azt állította, hogy a forgatás ideje alatt az volt a legfurcsább, hogy 60 kilósan kitisztult a feje: "Meglepően világosan tudtam gondolkodni, és három órával kevesebb alvás után is pihentnek éreztem magam."

(Menyét Ibolya)

Az igazi Ron Woodroof állítólag biszexuális volt.

(Menyét Ibolya)

Jared Leto 14, Matthew McConaughey pedig 21 kilót fogyott a szerep kedvéért.

Corn and Soda: Mielőtt meghaltam
Azonban a legnagyobb dicséret mégis az, hogy a moziban töltött két óra alatt a néző nem ezt a két zseniális színészt látja a vásznon, hanem két tragikus sorsú embert, és az ő drámájuknak lesz részese – ez pedig az egész produkció érdeme.