Játssz Philips tévéért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Mielőtt meghaltam

(Dallas Buyers Club)
Mielőtt meghaltam

Tartalom

Dallas, 1985. Ron Woodroof (Matthew McConaughey) villanyszerelőt AIDS-szel diagnosztizálják, amitől egy csapásra megváltozik az élete. Barátai nagy ívben kerülik, az orvosok pedig lemondanak róla – de a férfit nem olyan fából faragták, hogy megadja magát. Mivel az orvosoknak nem hisz, Mexikóban keres magának csodaszert, majd – látva az egészségügyi rendszer elhibázott működését – az illegálisan csempészett gyógyszereket sorstársai között kezdi árulni. Ron egy idő után olyan emberek mellett találja magát, akiket előtte megvetett.
(SódóGA)
2015. 05. 18. 10:03

Nagyon EREDETI, remekül érezteti a lényeget, a gyógyszeripar és a mai társadalmunk vezérfonalát. Nagyon tökös a főszereplő ahogy belevág a vállakozásába, szinte ugyanolyan féreg mint az "Éjjeli féreg" című filmben, vannak jellembeli hasonlóságok, de összességében ebben a filmben a saját problémája miatt kezd bele az embereknek "jótevő" projectébe...Ajánlom a megnézését! :) A film neme miatt 4 csillaggal jutalmazom.

2015. 04. 22. 21:15

A mielőtt meghaltam egy elég komoly életrajzi film, de az igazi erőssége egyértelműen a színészi játék. McConaughey kiváló a szerepben, ahogy Jared Leto is elviszi a legtöbb jelenetet amiben benne van.

2015. 01. 26. 17:16

Amennyire vártam, akkorát csalódtam benne. Nem fogott meg és gyenge volt a színészi játék is. Többet vártam tőle :(

Jennifer Garner
Jennifer Garner
Griffin Dunne
Jared Leto

Matthew McConaughey egy interjú során azt állította, hogy a forgatás ideje alatt az volt a legfurcsább, hogy 60 kilósan kitisztult a feje: "Meglepően világosan tudtam gondolkodni, és három órával kevesebb alvás után is pihentnek éreztem magam."

(Menyét Ibolya)

Az igazi Ron Woodroof állítólag biszexuális volt.

(Menyét Ibolya)

Jared Leto 14, Matthew McConaughey pedig 21 kilót fogyott a szerep kedvéért.

Corn and Soda: Mielőtt meghaltam
Azonban a legnagyobb dicséret mégis az, hogy a moziban töltött két óra alatt a néző nem ezt a két zseniális színészt látja a vásznon, hanem két tragikus sorsú embert, és az ő drámájuknak lesz részese – ez pedig az egész produkció érdeme.