Mielőtt meghaltam

Jennifer Garner
Jennifer Garner
Griffin Dunne
Jared Leto

Dallas, 1985. Ron Woodroof (Matthew McConaughey) villanyszerelőt AIDS-szel diagnosztizálják, amitől egy csapásra megváltozik az élete. Barátai nagy ívben kerülik, az orvosok pedig lemondanak róla – de a férfit nem olyan fából faragták, hogy megadja magát. Mivel az orvosoknak nem hisz,… Több

Premier (HU): 2014.03.05.

2022.03.14 Fikatours_blogger

Karakterformázásból ötös

A film erősen indul, élveztem minden percét. Aztán, úgy a felétől, kezdte ugyanazokat a köröket futni, és a végét kifejezetten összecsapottnak éreztem.

Elég megosztó film, de én a pozitív kommentelők közé tartozom. Érdekes sztori, és tetszettek a poénok is. Matthew McConaughey, és természetesen Jared Leto nagyon jól és hitelesen játszanak.

2019.04.15 Berto49

Oscar

Az első alkalommal sokkal jobban tetszett! Akkor teljesen el voltam „ájulva” Matthew McConaughey átalakulásától és játékától. A gyűjteményembe akartam illeszteni, de a második megnézésre úgy döntöttem, hogy nem kell. Az AIDS-es témából elég a „Philadelphia”. Viszont amin most álmélkodtam az Jared Leto alakítása, ő is megérdemelte a legjobb mellékszereplő szobrocskáját. Ami nem tetszett, az a történet hiteltelensége, amit alátámaszt az is, hogy például akiről mintázták Ron alakját, még csak véletlenül sem volt heteró, és semmilyen köze nem volt a macho rodeókhoz. Összességében untig elég volt kétszer megnézni ezt a filmet, harmadjára azonban nem tenném.

2017.04.11 indingo

Hiteles és megrázó volt a film. Matthew nem tartozik a kedvenceim közé, de az itteni alakítását elismerem. Jared Leto egy zseni, de ezt amúgy is tudtam.

2017.07.24 Deku

Nekem inkább hajlik az átlagos felé viszont Matthew McConaughey nagyon feldobta a hangulatát a filmnek. Ez olyan is-is film lett amikor nem vagyok képben, hogy milyen érzéseket táplálok iránta. Egynek elmegy és kész.

Az igazi Ron Woodroof 1992-ben halt meg.Szerző: dailyfilmsan

James DuMont, aki Rayon apját játszotta a filmben, csak hét évvel idősebb, mint Jared Leto, aki Rayont alakította.Szerző: dailyfilmsan

A forgatás 25 napot vett igénybe.Szerző: dailyfilmsan

Matthew McConaughey egy interjú során azt állította, hogy a forgatás ideje alatt az volt a legfurcsább, hogy 60 kilósan kitisztult a feje: "Meglepően világosan tudtam gondolkodni, és három órával kevesebb alvás után is pihentnek éreztem magam."Szerző: Menyét Ibolya

Értékelés: 9.1/10
(2015. 05. 07.)
Azonban a legnagyobb dicséret mégis az, hogy a moziban töltött két óra alatt a néző nem ezt a két zseniális színészt látja a vásznon, hanem két tragikus sorsú embert, és az ő drámájuknak lesz részese – ez pedig az egész produkció érdeme. Több