Minden vilángol

Minden vilángol

Everything Is Illuminated

Jonathan (Elijah Wood) mindent összegyűjt, ami családjával kapcsolatos, legyen az fogsor vagy használt óvszer. Nagyanyja a halálos ágyán egy fényképet hagy rá. A régi, megfakult képen a fiú nagyapja látható egy nővel, aki mint kiderül, a nácik elől bújtatta annak idején a férfit. Jonathan Ukrajnába utazik, hogy felkutassa a titokzatos asszonyt. Az út azonban nemcsak az ő, hanem helyi segítőinek, a nagymenő amerikamániás Alekszejnek (Eugene Hütz) és családjának az életét is megváltoztatja.

Forgatókönyvíró: Liev Schreiber
Premier (HU): 2006.06.06.

2018.03.31 Zsceeeka

Véletlenül futottam bele ebbe a filmbe, de nagyon megfogott a hangulata. Néhol vicces, de mégis megható és elgondolkodtató. El fogom olvasni az alapjául szolgáló könyvet is (úgy hallottam, sok mindenben különbözik). Wood jól alakít benne.

2018.01.09 jake_green

Végre! Baromi jó film, akinek bejön a fekete humor, az oda lesz egyszerűen érte! :) Ezt a fajta humort erőltetik az üvegtigris és társaiban magyar filmben...de ott nem jön be, itt tényleg üt! :D Egyedül a zsidó holokausztlobbi nem tetszett a végén, d... Több

2015.06.28 Buborék

Nagyon rossz film! A történet unalmas, semmi újat nem mutat és az egész rossz, ahogy van! Biztos vagyok benne, hogy sose nézném újra! Ez nem igazán sikerült!

2016.04.02 Vibozsofi

Elijah Wood neve láttán szinvonalasabb filmre számítottam. Csalódás volt, nagyon gyenge, lassú folyású, érdektelen film. Unalmas és nincs mondanivalója. Az alapsztori nem lenne rossz, a kivitelezés és a dramaturgia annál inkább.

Liev Schreiber első és máig egyetlen rendezése.Szerző: Berto49

Jonathan Safran Foer (1977) azonos című regénye alapján. Magyarul az eredeti megjelenést követő évben, 2003-ban jelent meg az Ulpius-ház kiadásában, Dezsényi Katalin fordításában.Szerző: Berto49

A Warner Independent Pictures stúdió 10. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2