Szamosi Zsófia
Szamosi Zsófia
Deák Kristóf
Hais Dorka

1991-et írunk, a 10 éves Zsófi új iskolába kerül. Az új helyen sok minden idegen és furcsa, de van remény: Zsófi bekerül az iskola híres kórusába, és összebarátkozik Lizával, aki a legnépszerűbb lány az osztályban. Még nem is sejti, hogy hamarosan Lizával együtt kell szembeszállniuk a kórusvezető… Több

Rendező: Deák Kristóf
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2016.04.02.

2024.01.30 kabel

Sing Sing

A Mindenki egy remek kis rövidfilm Deák Kristóftól. Pont annyi karakter, történet és érzelem szorul bele, hogy nem tűnik se nem erőltetettnek, se nem túl egyszerűnek. A főszereplő két lány remekül játszott magyar, és főleg gyerekszínészekhez képest. A film narratívája és üzenete pedig ügyesen, filmnyelvi eszközökkel lett bemutatva, a konklúzió pedig olyannyira generáción vagy kultúrákon átívelő, hogy mindenkit megérinthet, ha csak egy kicsit is. Megérdemelte volna az Oscar-jelölést is, nem igazán tudok semmit felhozni, amivel nagyon kritizálni tudnám.

2017.07.10 Deku

Szerintem erősen túl lett ez a film értékelve, elismerem a két kislány nem volt rossz de ezt leszámítva semmi megkapó nem volt ebben a filmben sem mint általában a magyar filmekben.

2020.08.01 qwer

Az egyszerűsége ellenére provokatív rövidfilm, mert bár a demoralizált, megalázott gyerekek szempontjából látjuk, így reflexszerűen ebből a megközelítésből értékeljük a történetet, a további nézőpontok bevonása számos olyan, a társadalommal, oktatási... Több

2017.04.11 indingo

Remek kis film volt. Tetszett, hogy közérthető volt az egész elbeszélés. Sokszor abba a hibába esnek a rendezők, hogy valami különlegeset akarnak csinálni és ezzel elveszik a mondanivaló.

2017.02.27 ArpiHajdu és Réci

Egy nagyon aranyos, de a rövid játékideje ellenére nagyon jól megfogalmazott mondanivalóval operáló film a Mindenki. Egyszerű eszközökkel működő, de közben pedig óriási tehetségekre támaszkodó rövidfilm nemcsak a bájával varázsolja el a nézőt, hanem ... Több

Mivel Hais Dorottya már a forgatás elején jelezte, hogy énekhangja nem elég jó a szerephez, énekhang dublőze Walton Rebeka lett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A két főszereplő kislányt, Gáspárfalvi Dorkát és Hais Dorottyát 80 gyerek közül választották ki.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az utolsó jelenetben Bodzavirág című kórusművet éneklik a gyerekek, ami Balázs Árpádnak, a Mindenki zeneszerzőjének, Balázs Ádám édesapjának a műve.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film vágása és utómunkálatai egy évet vettek igénybe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Deák Kristóf a film alaptörténetét egy svéd lakótársnőjétől hallotta Londonban, akivel valójában megtörtént a filmbéli eset. 2012-ben el is készült a forgatókönyv, ám akkor még angol környezetben játszódott volna a történet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 03. 01.)
Úgy gondolom a film megérdemelte a sok elismerést, és az Oscar- díj, nem csak egy országos siker, hanem egy globális is. Új mérföldkő a rendezőnek, akiről reméljük még sokat fogunk hallani, és hasonlóan remek filmekkel fog minket ellátni. 8/10 Több

(2017. 02. 03.)
Nemrégiben derült csak ki az az örömteli hír, hogy a tavalyi Saul fia siker után idén sem kell csupán érdeklődésből néznünk hajnalban az Oscar gálát, hiszen a 89. díjátadón is lesz olyan magyar alkotás, aminek drukkolhatunk majd, egész pontosan Deák Kristóf rövidfilmje, a Mindenki (Sing). (8/10)
Bakelit
Treme