Mindent Éváról

Marilyn Monroe
George Sanders
Gary Merrill
Anne Baxter

Eve sikeres színésznő akar lenni, ám tudja, hogy ennek ára van. A sikeres sztár, Margo segítségével bejut a színház embert próbáló világába, akit azonban megbuktat, hogy ezzel is segítse karrierjét. Nem sejti azonban, hogy ez vele is bármikor könnyen megeshet. Az Oscar-díjas alkotás a filmtörténet… Több

Forgatókönyvíró: Joseph L. Mankiewicz, Mary Orr
Premier: 1950.10.13.

Applause  (1973)

2022.12.21 filmet nekem

Sajnos a legtöbb klasszikus nem szippant be, mai szemmel porosnak hatnak. Ezt azonban bármikor meg tudom nézni.

2017.09.13 Deku

Azt hiszem engem ez a film kevésbé érintett meg mint a többséget de sajnos nálam nem hozta el a várt hatást és untatott. Pörgősebb és ütemesebb filmet vártam ettől. Nem jött be.

2017.07.30 Berto49

Mankiewicz Oscarral elhalmozott filmjét másodjára láttam. Témáját most is időszerűnek tartom, mert a karrierlovagok korunkban sem haltak ki. Ugyanakkor a film kétségbeejtően hosszú, annyit szövegelnek benne, hogy a néző feje olyan lesz a végére, mint... Több

2019.02.17 dailyfilmsan

Klasszikusok örök csillogása.

Sokan úgy vannak a régi filmekkel hogy a technika miatt csak rossz lehe de ez nem igaz. Igen a technika kezdetleges sok esetbe, de ez készteti a filmeseket arra, hogy ötletesek legyenek történet szempontjából. Valamint olyan szöveggel álljanak elő ami kielégiti a néző igényeit. Sok mai film meg sem közelíti ezt a filmet. A mai filmek javarészt unalmas és üres fecsegések tömkelege néhány akció jelenettel, vagy szívszorító témákkal tűzdelve. A Mindent Éváról egy szellemes film amin látszik hogy nem a tömeggyártás áldozata. Kimunkált karaktereket vonultat fel, a szöveg brilliánsan eszes és szórakoztató a színészek pedig valóban átszellemülve adják elő a rájuk róttat. A film lassan építkezik és a végén lerombolja saját várá, folytonos odafigyelésre késztet, sok apró részletből rakja ki a kirakóst. Nagyon inspiráló jelenetek is helyet kaptak a filmben. Margo igazi ember, holott harcol az egész film játékideje alatt emberi énje ellen. Hibázik, féltékeny, de képes a megbocsátásra. Eve karakterének Pálfordulása pedig nem ér váratlanul de folyton fenn tartja a reményt és az érzést, hogy valóban csak véletlenek összesége miatt kerül oda, ahova. Én nagyon jónak találtam a filmet, könnyed de oda kell rá figyelni. Mókás de mégis komoly, az ember természetével foglalkozó dolgokról szól. Szerintem remek.

2015.12.28 Zsu99

Életszerű, igazi klasszikus kiváló színészi alakítással, profi színészekkel. Ma is nézhető, megfogó és tanulságos, reális film. Klaszikusok kedvelőinek kötelező!

A film összbevétele 10 177 dollár volt (imdb.com).

Lábuk előtt hever a világ címmel vetítette az MTV. (iszdb.hu)Szerző: Teemeah

Bette Davis és Gary Merrill ezen a forgatáson szeretett egymásba. A forgatás után össze is házasodtak. Leány gyermeküknek pedig a Margo nevet adták. Szerző: dailyfilmsan

Bette Davis szerepét először Claudette Colbert kapta meg, aki azonban hátsérülést szenvedett a forgatáson és hiába várták, hogy rendbe jöjjön ez nem következett be, így át kellett adnia a szerepet. Szerző: HercegPeter

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 28. helyen àll ezen a listàban.Szerző: Bogi87