Miss Daisy sofőrje

Miss Daisy sofőrje

Driving Miss Daisy

Amikor az idõs hölgy ismét összetörte autóját, fia felfogadta vállalata régi alkalmazottját, a néger sofõrt, Hoke Colburnt, hogy anyját fuvarozza. Miss Daisy nagyon nehezen tûri meg a környezetében a férfit, de a kezdeti nehézsé- gek után összebarátkoznak.

(alexxx)

Rendező: Bruce Beresford
Forgatókönyvíró: Alfred Uhry
Premier (HU): 1990.12.13.

2016.02.15 ködszúrkáló

Nem nagyon akartam hozzászólni,de két komment megütötte a lelkem.....unalmas? valóban nem egy akció film,de az életről,a barátságról,a szeretetről,az elmúlásról,az öregségről szól ami néha valóban unalmas de mégis szívet melengető mint ez a film.Vann... Több

2015.12.28 Zsu99

Nekem nagyon unalmas volt a film. Végig unatkoztam rajta és mintha semmiről nem szólna. Vontatott és egyáltalán nem kötött le. A színészektől jobbra számítottam.

2015.08.21 Moria99

A forgatókönyv nagyszerű, a látványvilág csodálatos, a történet magával ragadó. Lehengerlő ez a film! Kalandos, izgalmas, egyszerűen fantasztikus, gyönyörűen kidolgozott.

2015.05.02 endi77

Talán kicsit méltatlanul mellőzött film, egy letűnt korszak történetével... lenyűgöző zenével... hangulatos, elgondolkoztató film a társadalmi korlátokon átívelő kölcsönös tiszteletről s barátságról...

2015.06.24 FarZoo

Annak ellenére hogy sokan istenítik a filmet, nekem nagyon nem tetszett , mert egy vontatott, unalmas dráma lassú cselekménnyel és igazán sztorija sincsen. Ezektől a szereplőktől jobbat is vártam, csalódás volt.

A film alapjául szolgáló darab Pulitzer-díjat kapott 1988-ban. Szerző: rbernadett

Katharine Hepburn, Bette Davis, Lucille Ball, és Angela Lansbury mind érdeklődést mutattak Miss Daisy szerepe iránt, a stúdió pedig gondolkozott egy Bette Midler/Eddie Murphy párosításon is. Szerző: rbernadett

Jessica Tandy meg volt győződve róla, hogy nem ő fogja kapni az Oscar-díjat, ezért 100 dollárban fogadott az ügynökével, hogy nem ő lesz a díjazott. Aznap este amikor mégis az ő nevét olvasták fel, azt mondta, hogy ez volt élete legjobb fogadása, amit valaha elveszített. Szerző: rbernadett

Jessica Tandy 81 évesen kapta meg az Oscar-díjat a filmben nyújtott alakításáért, ezzel ő lett a legidősebb díjazott eleddig az Oscar-díj történelmében. Szerző: rbernadett

(2020. 01. 25.)
Driving Miss Daisy (1989)
Megtekintés: Jessica Tandy úgy lett kedvencem, hogy korábban egyetlen filmjét láttam, és abban is egy olyan karaktert alakított, aki a való életben egészen biztosan őrületbe kergetne. Több