Moana
Timon

Auli'i Cravalho

Háromezer évvel ezelőtt a világ legjobb tengerészei keresztülhajóztak a Csendes-óceánon, és felfedezték Óceánia számos szigetét. Azonban ezután ezer évig nem utaztak ismét, és senki sem tudja, miért.
A Walt Disney Animation Studios legújabb animációs alkotása a Vaiana című film,… Több

Premier (HU): 2016.12.01. | Disney+ (2022.06.14.)

Vaiana 2  (2024)

2024.03.12 Asztalosmester

Moanának kalandos utazása során szembe kell szállnia óceáni szörnyekkel, a kétértelmű természetű Mauival és saját kétségeivel is. Útja során megtanul bízni a belső hangjában, és felfedezi a magában rejlő erőt. Megbocsát Maui hibáiért, és segít neki h... Több

2017.07.18 Deku

Nagyon jól tudtam szórakozni ezen az animációs filmen. A történet maga nem volt túl variálva és ez igazából nem rossz. Nagyszerűek voltak a dalok is a filmben.

2019.03.10 dailyfilmsan

A bevált Disney séma ütközik itt is, de egy kis változást megengedtek hála istennek. Jó látni egy erős harcolni képes "hercegnőt" aki nem alél el egy jóképű ficsúr láttán vagy esik a karjaiba. Ezzel a húzással erőt tudtak a karakterbe fecskendezni. ... Több

2021.03.18 Timon

Multiszuper kikapcsolódás

Nos, őszinte elismerésem az alkotóknak. Eszméletlenül megleptek ezzel a minőségi, és ötletekben messze jól kihasznált alkotással. Az utóbbi években láttam pár olyan Disney-mesét, illetve folytatást vagy újrafeldolgozást, amelyek elnyerték a tetszésemet, de egy eredeti mese mindig jól jön. A történet meglepően mély hatással indul, de ez még csak nagyon a kezdet. Kifejezetten tetszett a drámai bevezető, és ahogy a cselekményt jóformán igyekeztek minél kevésbé klisésen úgymond bemutatni. Maradandó élmény volt szinte a legtöbb rész, de nekem azt hiszem, a kedvencem az, amikor lemennek a szörnyekhez, hogy az óriás ráktól megszerezzék a kampót, meg úgy az éneke. Vicces volt, hogy még közben is folytatta. Maui személyiségfejlődését egyszerre tudták viccesen és szívhez szólóan bemutatni, mondjuk én már az elején egy "kicsit" sokalltam a tetoválásokat... Aztán a végső csata, illetve ahhoz hasonló. Nem lehetett átlagos, egyértelműen a szabad (és hosszú) ötletelések végeredménye(i) mutatkoztak meg. Végig nyíltak voltak az írók, minden szinte meglepetés volt, de ez a multi-happy end... Ez mindent visz. Az, hogy gyönyörű és látványos, az csak a legkisebb jó tulajdonsága az egésznek. Szinte fordulatos volt és megható. A zenei dalbetétei is jók voltak. Egyik kedvenc szereplőm belőle egyébként a csirke, aki bár a film elején és végén is olyan ügyetlen, igazából nem hasznavehetetlen... Szóval a film összességében sokkal többet nyújt egyszerű kellemes kikapcsolódásnál, végig lehengerlő. 10/10

2018.02.19 HercegPeter

Sok jó véleményt hallottam róla, így hát én is megnéztem. Igazuk volt, azoknak akiknek tetszett. Manapság, mikor folyamatosan érkeznek a mindenféle különc állatokról szóló, egy kaptafára készülő rajzfilmek, igazi felüdülés egy ilyen mese is. Nagyon s... Több

A film összbevétele 690 845 539 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 114 154 525 forintot termelt. A hazai mozik összesen 90 174 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mauinak Dwayne Johnson az eredeti hangja.Szerző: felicity

Az eredeti tervek szerint a film mellőzte volna a Disney-hercegnő szálat, és kifejezetten Maui köré épült volna a történet, ám amikor a stáb Polinéziába utazott, a helyi legendák és mítoszok hatására mégis megszületett Vaiana karaktere.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az eredeti elképzelések szerint HeiHei, a kakas egy okos, értelmes állat lett volna, ám a Disney ezt megváltoztatta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet Auli'i Cravalho (Vaiana szinkron- és énekhangja) 16. születésnapján mutatták be először.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Értékelés: 7.5/10
(2016. 12. 09.)
A Ron Clements-John Musker (Aladdin, A kis hableány) duó első, teljes egészében számítógépes animációval készült filmje klasszikus Disney-mese, a címke minden pozitív és negatív jelentéstartalmával együtt. Több

(2016. 12. 01.)
A Vaiana egy ízig-vérig családi film, az elmúlt évek talán leginkább gyermekbarát animációs Disney filmje. Több

(2017. 01. 01.)
Szerethető és nagyon szívhez szóló kis mozi, amely elrepít bennünket egy egzotikus kultúrába, és miközben betegre nevetjük magunkat a kiváló helyzet és jellemkomikumon, elgondolkodhatunk azon, hogy mivé lesz a világunk, ha továbbra is így pusztítjuk az anyatermészetet. Nincs ezen mit ragozni, irány a mozi! Több

(2017. 02. 22.)
A Walt Disney Animation Studios 2016-ban már másodszor lepett meg minket egy animációs filmmel: míg tavasszal a nagyvárosi életbe kóstolhattunk bele az állatok szemszögéből (ez volt a remek Zootopia ugyebár), addig az év végén a múltba repítenek vissza minket. Több