Elit játszma

Madison McKinley
Claire Rankin
Jeremy Strong
Jessica Chastain

Molly Bloom, tehetséges profi síelő számára minden veszni látszik, amikor egy súlyos baleset miatt kénytelen lemondania az olimpiai aranyéremről, és teljes sportolói karrierjét is fel kell adnia. Mollyt azonban keményebb fából faragták, így új lehetőségek és álmok után néz. Rövidesen pedig… Több

Rendező: Aaron Sorkin
Forgatókönyvíró: Aaron Sorkin, Molly Bloom
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada, Kína
Premier (HU): 2018.01.04.

2021.07.06 Gauss

Molly Bloom

Nagyon jó film. Végig izgalmas, csak ajánlani tudom.

Egyszerűen egy nagyon gyenge film,ebben a témában azért vannak veretes alkotások is. Zagyva történet,és számomra teljesen érdektelen,egyedüli pozitív személy Costner.

2018.02.15 Deku

Ebből a filmből gyakorlatilag minden olyan lényeges dolog hiányzott ami megalapozta volna a szórakozást. Szerintem maguk a készítők se nagyon voltak vele tisztában, hogy mit akartak elérni a filmmel. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami.

2018.01.11 Berto49

Hidegen hagyott

Egy egekbe dicsérő kritika alapján sokkal jobbat vártam. Megtörtént eset alapján, sőt az ügy főszereplője erősen beleszólt a forgatásba, például ő határozta meg, hogy a filmbéli mása Jessica Chastain legyen. Az ábrázolt világ olyan távol áll tőlem – ... Teljes kritika

2019.04.14 MP170506

Tetszett a film. Nem egy pörgős alkotás, de mégis le tudta kötni a figyelmemet, jól összerakták. A színészek is remek alakítást nyújtottak, hitelesen hozták karakterüket.

A film összbevétele 28 780 744 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 60 397 590 forintot termelt. A hazai mozik összesen 53 039 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás első hat napján 45 oldalnyi dialógust vettek fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jessica Chastainnek és Idris Elbanak időegyeztetési problémák miatt csupán 10 napja volt, hogy felvegyék közös jeleneteiket, így a forgatás előtt videóhívásokon keresztül kellett összeolvasniuk a szövegeiket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mivel szövetségi bűntényt követett el, Molly Bloom nem tehette be a lábát Kanadába, azonban a világpremier idején 48 órára felfüggesztették a tilalmat, hogy ő is részt vehessen a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

Állítólag maga Molly Bloom javasolta Aaron Sorkinnak Jessica Chastaint a főszerepre. Szerző: hp

(2018. 02. 28.)
All-in
Aaron Sorkin első rendezésének nem kisebb tétje volt, mint hogy a szózsönglőr forgatókönyvíró képes-e csak rá jellemző brandjét mozgóképre is átültetni. Az Elit játszma alapján nyugodtan kijelenthetjük: képes. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. Több

(2018. 01. 08.)
Ajánlani bárkinek tudom az Elit játszma című filmet, aki emberi történetre vágyik, és nem zavarja, ha mindenki, szinte folyamatosan beszél és beszél és beszél. Sorkin-rajongóknak kötelező, mindenki másnak érdemes. 8/10 Több

(2018. 03. 29.)
Túlgondoltság ide, túlidealizált főhősnő oda, az Elit játszma jó film lett, csupán Aaron Sorkin eddigi műveihez képest csalódás. Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 01. 08.)
Minden Aaron Sorkin által írt film után felvetődött bennem a kérdés: vajon mennyi szükség van filmrendezőre, ha egy ilyen brutálisan sűrű dialógusokkal telepakolt forgatókönyvet kell megfilmesíteni? 85/100 Több

(2018. 01. 14.)
Az Elit játszma egy nagyon izgalmas mozi, amely elsősorban a kiválóan megírt forgatókönyve és a szerepében brillírozó Chastain miatt akár többszöri nézésre is alkalmas. 75/100 Több