sptt

Budapest, 1989, a 18 éves Petya az érettségire készül. Teljesen új élet előtt áll, miközben az ország is a jövőbe is tekint. Török Ferenc hősei nem reménytelen alakok, akik kiszolgáltatottak a történelem folyásának. Ironikusak és akaratlanok, akárcsak a sorsuk. A Moszkva tér elnyerte a… Több

Rendező: Török Ferenc
Forgatókönyvíró: Török Ferenc
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2017.11.30.

2023.06.06 Gamehun638

Egy korszakot mutat be. Én nem ebbe születtem bele, de át tudja adni az akkori életet, lehetőségeket. Simán nézhető. Csuja Imre hozta a szokásost. :D

2023.05.20 sptt

A film negatívuma az eseményszegénység, a történések minimalista ingerszegénysége. A pozitívuma pedig a realizmus és a nosztalgiával kapcsolatos érzelmek maximális kihasználása. Ha valaki 1990-ben érettségizett a Toldyban, gyalogos távolságra a Moszk... Több

2017.11.18 indingo

Igazi magyar kultuszfilm, remek történettel, sok mondanivalóval. Van benne egy kis múlt egy kis történettel. Remek karakterek igazi érzelmes alkotás.

Az átlagos nálam azt jelenti nálam,hogy nézhető,de nem többször.A mondanivaló kissé klisés,a történet sem túl acélos.A magyar filmgyártás második vonala,néhány jobb résszel,és poénnal.

2022.11.08 Fikatours_blogger

Széll Kálmán tér

Nem tudom, hogy 2001-ben mennyire tetszett volna nekem ez a film, de ma jó rajta nosztalgiázni. A története viszont pocsék, üzenete pedig nem sok van.

Mikor a Híradót nézik, műsorvezetőként Tóth Károly látható az eredeti archív felvételen.Szerző: Davlev

A filmben archív felvételeken, magyar és külföldi híradórészleteken keresztül megjelenik az 1989-es nyár több hazai történelmi eseménye, így többek között Nagy Imre újratemetése, Kádár János halála és temetése, valamint az abban az évben valóban megtörtént érettségitétel-kiszivárogtatási botrány is.Szerző: harnas1207

A 2001-es 32. Magyar Filmszemlén három díjat is elhozott. A legjobb első filmért kapott Török Ferenc, a legjobb női epizódszereplő Pápai Erzsi lett, ill. az internetes közönségszavazás alapján Török Ferenc megkapta a legjobb nagyjátékfilmnek járó díjat is. Szerző: GaEnik

(2018. 03. 06.)
Mindenki állt valami óra alatt
16 évvel a premier után ismét nagyvásznon látható Török Feri legendás elsőfilmje, a Moszkva tér. Különleges mozi ez még mindig – és nem csak azért, amiért a legtöbbször emlegetjük. Több

(2020. 10. 09.)
Ebben a Török Ferenc által rendezett 2001-es filmben sok minden benne van. A rendszerváltozáskori Magyarország bizonytalanságai... Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 03. 26.)
A tökéletes kommunikáció teszi nosztalgián felül is átélhetővé a Moszkva teret, és a "generációs film" besorolás ellenére ezért működik generációkon átívelően is. Ez pedig akkor is elvitathatatlan érdeme, ha kicsit húzhatjuk a szánkat, hogy ennél többre nem vágyik és ennél többet nem is tud adni.

7,5/10 Több