Mr. Jones - Jogában áll meghalni

Mr. Jones - Jogában áll meghalni

Mr. Jones

Mr. Jones egy rendkívül jóképű betege a fiatal pszichiáternőnek. A férfi a diagnózis szerint mániákus depresszióban szenved, ám ez mégsem teljesen igaz. Mr. Jones különös világban él, a múltjában titok lappang, melynek feltárásával a doktornő el tudja érni, hogy kibillentse őt a jelenlegi állapotából és vissza tudja nyerni régi önmagát. Leheletnyi románc a magánélet és a hivatás között húzódó ellentmondás tükrében.

Rendező: Mike Figgis
Forgatókönyvíró: Eric Roth, Michael Cristofer
Premier (HU): 1994.10.06.
Lena Olin
Lena Olin
Delroy Lindo
Anne Bancroft

2019.10.09 HitGirl

Nagyon erős film, bár igen sokáig elkerülte a filgyelmemet, de amikor rátaláltam, nagyon megörültem neki. Gere ismét fantasztikus alakítást hozott, az egyik nagy kedvencem már fiatalkorom óta.

2017.09.10 Berto49

Viszonylag sok filmjét láttam, de ebben győzött meg igazán, hogy remek színész Richard Gere (magyar hangját zseniálisan szinkronizálta Szakácsi Sándor). A bipoláris zavar más néven mániás depresszió tüneteit olyan élethűen játszotta el, mintha valóba... Több

2014.12.22 Sniper

Remek színészi alakításokkal tarkított film, de nem egy egyszerű alkotás. Ennek ellenére nem hiszem, hogy veszhetne bárki valamit azzal, ha megnézi.

2015.11.08 cody0507

Őszintén szólva én nagyon unatkoztam rajta, egyáltalán nem tudott megszólítani. Látom én az erősségeit, de engem hidegen hagyott.

2016.05.27 Vuk

Gyönyörű dráma, a műfaj kedvelőinek csak ajánlani tudom. Akik szeretik a lassú, elgondolkodtató filmeket, tegyenek egy próbát vele, nem fognak csalódni.

Nem lebecsülendő a bipoláris zavar nevű betegség, hiszen a magyar lakosság körülbelül 1%-át érinti.Szerző: Berto49

Michelle Pfeiffer visszamondta a főszerepet, hogy elvállalhassa a Macskanő szerepét a Batman visszatér (1992) című filmben. Szerző: rbernadett

Ahhoz, hogy felkészüljenek a filmre, Richard Gere, Mike Figgis és Eric Roth temérdek kutatómunkát végzett a mániákus depresszió (manapság bipoláris zavar) témakörében. Gere számos ebben a betegségben szenvedő pácienssel találkozott, hogy fel tudja építeni a karakterét. Szerző: rbernadett