Muriel esküvője

Muriel esküvője

Muriel's Wedding

Az utóbbi évek egyik legismertebb ausztrál filmje Murielről, a bátortalan, gátlásos és csúnyácska lányról szól, aki egy álmos, vidéki kisvárosban él. Muriel életét az apján és a testvérein kívül még az ismerősei is megkeserítik. A lány naphosszat ül a szobájában, ABBA-dalokat hallgat és a saját esküvőjéről álmodozik, amelynek köszönhetően kiszabadulhatna a családi fészekből. Az esküvő rövidesen Muriel rögeszméjévé válik. Amikor a keserűség pohara betelik, a lány az első adandó alkalommal, kitisztítja apja bankszámláját és habozás nélkül Hawaiira szökik, hogy szakítson eddigi életével.

Rendező: P.J. Hogan
Író: P.J. Hogan
Ország: Franciaország, Ausztrália
Premier (HU): 1995.08.24.

2019.05.08 Berto49

Egy jó

1995-ös ausztrál film, Toni Collette főszereplésével. Ettől a filmtől kezdve figyelem azokat a darabokat, amelyben T. C. játszik. Bámulatosan tehetséges színésznő! A film előnyei közé tartozik,hogy nem hasonlít az amerikai romcomokhoz, meg a főszereplő ragyogó játéka. (10 év múlva megismételte lenyűgöző teljesítményét az „Egy cipőben” című darabban, Rose szerepében) Sokszor az arcára fagy a mosoly a nézőnek, ennek ellenére kellemes emlékek maradnak róla, főleg a vége miatt. Bármikor újra nézhető, minden alkalommal színvonalas szórakozást nyújt. Nem szabad elfelejtkezni az általam kedvelt ABBA dalokról sem!

2015.01.23 mamiéstöti2

Nagy vígjáték, többször is láttam, mindenkinek ajánlani tudom. Kiváló esti program.

Eredetileg Gina Rileyt választották Muriel szerepére. Szerző: rbernadett

A fényképek a Heslop család fotóalbumában valódi gyerekkori képek a színészekről, akik megszemélyesítik a családot. Szerző: rbernadett

Bill Hunter párhuzamosan forgatta a Priscilla, a sivatag királynőjének kalandjai (1994) és a Muriel esküvője (1994) című filmeket. A két filmben különböző hosszúságú hajat és szakállat kellett viselnie és az ország két különböző pontján kellett tartózkodnia. Viszont mind a két film kultikussá nőtte ki magát, és mind a két filmben jelentős szerepet kap az ABBA zenekar zenéje.Szerző: rbernadett

Egy diéta specialista segítségével, Toni Collette közel 18 kilót hízott 7 hét alatt a szerep kedvéért. Szerző: rbernadett

(2015. 11. 29.)
Nem váltja meg a világot a film, viszont minőségi szórakozást tud nyújtani a nézőjének, sokkal többet tud adni, mint egy átlagos romantikus film. Több